هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 تير 1398 ساعت 14:06
چهارشنبه 26 تير 1398 13:57 ساعت
2019-7-17 14:06:22
شناسه خبر : 323704
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: به دلیل تشکیل بسیج در سوریه و عقب نشینی استکبار و تکفیری‌ها، شکست جبهه استکبار در منطقه آغاز شد.
 رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: به دلیل تشکیل بسیج در سوریه و عقب نشینی استکبار و تکفیری‌ها، شکست جبهه استکبار در منطقه آغاز شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سردار غلامرضا سلیمانی پیش از ظهر امروز در جمع فرماندهان پایگاه‌های نخبه بسیج استان اردبیل اظهار داشت: بسیج در پنجم آذرماه امسال به چهلمین سالگرد خود خواهد رسید و شجره طیبه الهی چهل ساله خواهد شد و پایگاه‌های مقاومت بسیج نقطه اصلی عزیمت بسیج محسوب می‌شوند.
 
وی افزود: با استفاده از تجربیات چهل سال گذشته باید در برنامه‌های بسیج نوآوری، خلاقیت و ابتکار عمل داشته باشیم تا برای چهل سال آتی بسیج را با توجه به ضروریات‌ انقلاب به اهداف عالیه خود برسانیم.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: تکامل و رشد بسیج امکانپذیر نیست مگر آنکه همه رده‌های بسیج اعم از خواهر و برادر، فرمانده و بسیجیان مخلص و امروز همین عزیزان بایستی با توجه به مقاومت‌ها و دستاورد‌های چهل سال گذشته که به صورت خودجوش در همه عرصه‌ها حضور داشتند و برای رضای الهی کار می‌کردند و در ضرورت‌های انقلاب در صحنه حاضر می‌شدند و پاسخی مناسب می‌دادند، آن‌ها را الگوی خود قرار دهند و مستحکم‌تر و پرتلاش‌تر از گذشته برای اهداف عالیه بسیج تلاش کنند.
 
سلیمانی گفت: امروز مسئولیت سنگینی بر عهده بسیج و بسیجیان است و با توجه به این مسئولیت‌ها، زنجیره‌ای بین پایگاه‌های مقاومت وجود دارد که در ضرورت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی بتوان پاسخگو بود.
 
وی تصریح کرد: گذشته موفق ما بدون اشکال نیست و از همه ظرفیت‌ها استفاده نکرده است و فعالیت‌ها در بعضی جا‌ها همه جانبه نبوده و در بعضی مواقع همه جانبه بوده است و امروز بایستی همه ما دست به دست هم دهیم تا با استفاده از نو آوری، ابتکار و استفاده از ناشناخته‌های کشور، نیاز‌های جامعه را در هر عرصه‌ای رفع کنیم.
 
سلیمانی با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر اعتلای بسیج است، گفت: عالی شدن بسیج باید در دستور کار قرار بگیرد و کیفی‌سازی و عمق بخشی برنامه‌های بسیج از اهمیت بالایی برخوردار است و بسیجیان باید به این امر مهم و بیانیه گام دوم انقلاب توجه ویژه‌ای داشته باشند.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه نیرو‌های خارج از مرز ایران الگو گرفته از بسیج مردمی هستند، گفت: بسیج به عنوان بزرگ‌ترین تشکیلات مردم نهاد در دنیا شناخته شده ‌و یک نهاد انقلابی مردمی است و توانسته خود را خارج از مرز‌ها توسعه و رشد دهد.
 
وی اظهار کرد: شکست حصر سوریه زمانی اتفاق افتاد که فقط 19 درصد از خاک سوریه در دست وفاداران دولت باقی مانده بود که با شکل‌گیری بسیج مردمی با الگوگیری از بسیج ایران دشمن را به عقب‌نشینی وادار کردند و به دلیل شکل‌گیری بسیج در سوریه و عقب‌نشینی استکبار و تکفیری‌ها، شکست جبهه استکبار در منطقه آغاز شد.
 
سلیمانی افزود: ارتش متجاوز بعثی عراق پس از آنکه نیرو‌های بسیج در ایران به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد کمتر از یک سال یعنی از سال 60 تا 61 به صورت کامل شکست خورده بود و دیگر توانایی مقابله با بسیج مردمی ایران را نداشت و پس از آن دوباره ارتش عراق توسط استکبار و کشور‌های تحت سلطه آن‌ها تقویت شد.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بسیج در همه عرصه‌ها نیز تبدیل به یک الگوی جدید در کشور‌های دنیا شده است، گفت: بسیج 20 میلیونی از برنامه‌ها و ابتکارات امام راحل بود و با فرمان ایشان بسیج تشکیل شد و و امروز شاهد آن هستیم که بسیج در همه عرصه ها تبدیل به الگوی کشور‌های دنیا شده است.