هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 بهمن 1398
ساعت 14:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 تير 1398 ساعت 12:28
زمانبندی انتشار: 
چهارشنبه, تير 26, 1398 - 12:19
2019-7-17 12:28:14
شناسه خبر : 323676
آمریکا و کره جنوبی قصد دارند علی‌رغم هشدار کره شمالی رزمایش نظامی مشترکی را در پاییز برگزار کنند.
آمریکا و کره جنوبی قصد دارند علی‌رغم هشدار کره شمالی رزمایش نظامی مشترکی را در پاییز برگزار کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از یونهاپ، دیو ایستبرن سخنگوی پنتاگون اعلام کرد کره جنوبی و‌ آمریکا در حال آماده سازی برگزاری رزمایش نظامی مشترک در پاییز سال جاری هستند.
 
اظهار نظر سخنگوی پنتاگون پس از آن صورت گرفت که کره شمالی روز سه شنبه هشدار داد رزمایش مشترک آمریکا-کره جنوبی به چشم انداز مذاکرات کارشناسی میان دو کشور آسیب خواهد زد.
 
وزارت خارجه کره شمالی اعلام کرد: به نظر می رسد ایالات متحده قصد دارد به وعده های خود مبنی بر تعلیق مانورهای نظامی مشترک با کره جنوبی عمل نکند و این مساله مذاکرات آتی با پیونگ یانگ در خصوص خلع سلاح شبه جزیره کره را با خطر جدی روبرو خواهد کرد.
 
وزارت خارجه کره شمالی افزود: الگوی ایالات متحده در نقض یکجانبه تعهداتش، پیونگ یانگ را به بازنگری در تعهداتش در خصوص متوقف کردن آزمایش های موشک‌های بالستیک و تسلیحات اتمی، وادار خواهد کرد.
 
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به تازگی در مرز دو کره با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار کرده است تا تلاش تازه ای را برای متقاعد کردن پیونگ یانگ با هدف خلع سلاح کامل هسته‌ای آغاز کند.
 
رهبران دو کشور موافقت کرده‌اند تا مذاکرات کارگروه های مشترک آمریکا و کره شمالی بار دیگر از سر گرفته شود. ولی سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی نسبت به برگزاری مذاکرات با آمریکا ابراز تردید کرد و گفت: ایالات متحده و کره جنوبی در حال حرکت به سوی برگزاری تمرینات مشترک نظامی در تابستان امسال هستند.
 
در حالی که مانورهای سالیانه آمریکا و کره جنوبی متوقف شده ولی تمرینات نظامی کوچکتر دو کشور همچنان ادامه دارد.