هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 تير 1398 ساعت 11:22
چهارشنبه 26 تير 1398 11:14 ساعت
2019-7-17 11:22:55
شناسه خبر : 323642
مقامات گردشگری ایران اعلام کردند امیدوارند پذیرایی دو میلیون چینی در سال در ایران باشند. این تعداد نسبت به ۵۲ هزار چینی که سال گذشته از ایران بازدید کردند بسیار بیشتر است .
مقامات گردشگری ایران اعلام کردند امیدوارند پذیرایی دو میلیون چینی در سال در ایران باشند. این تعداد نسبت به ۵۲ هزار چینی که سال گذشته از ایران بازدید کردند بسیار بیشتر است .
 
به گزارش رجانیوز به نقل از د تلگراف، ایران تا پایان جولای گردشگران چینی را از گرفتن ویزا معاف می‌کند. این کار در راستای تلاش برای تقویت اقتصادی صورت می‌گیرد که زیر بار تحریم های آمریکا ضعیف شده است .
 
مقامات گردشگری ایران اعلام کردند امیدوارند پذیرایی دو میلیون چینی در سال در ایران باشند. این تعداد نسبت به 52 هزار چینی که سال گذشته از ایران بازدید کردند بسیار بیشتر است .
 
وارد شدن به بازار گردشگری چین در دراز مدت نتیجه می دهد چون بیشترین گردشگران خروجی جهان را دارد. سال گذشته چینی ها تقریبا 150 میلیون سفر به خارج از کشورشان انجام دادند و حدود 233 میلیارد پوند در خارج از کشور هزینه کردند. انتظار می‌رود این اقدام با درخواست بیشتر چینی‌ها برای گذرنامه افزایش یابد. در حال حاضر تنها 9 درصد جمعیت 1.4 میلیارد نفری چین گذرنامه دارند .
 
اقتصاد ایران پس از وضع دوباره تحریم های آمریکا در نوامبر گذشته به سوی رکود پیش می‌رود . هدف این تحریم‌ها بیشتر صادرات حیاتی نفت ایران و معاملات مالی بین المللی این کشور است.
 
انتظار می رود تولید ناخالص داخلی ایران 6 درصد در سال جاری کوچک تر شود و نسبت به 3.9 درصد سال گذشته پایین تر بیاید. طبق صندوق بین‌المللی پول، تورم ایران هم احتمالا به 40 درصد می‌رسد .
 
تهران برای مقابله با این شرایط به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد غیرنفتی است و گردشگری یک بخش غیر قابل تحریم است.
 
ایران تابستان گذشته اعلام کرد در راستای حمایت از گردشگری، دیگر گذرنامه بازدیدکنندگان را مهر نمی‌زند تا با مشکل ممنوعیت ورود به آمریکا مواجه نشوند .
 
چین یکی از شرکای باقیمانده ایران در معاهده برجام به طور واضح با تحریم ها مخالفت کرد و به خرید نفت ایران ادامه داد .
 
ایران تهدید کرده اگر کشورهای عضو برجام مثل انگلستان به دور زدن تحریم ها کمک نکنند، تعهدات خود را نسبت به این قرارداد کنار می گذارد .