هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 20 آذر 1398
ساعت 07:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 تير 1398 ساعت 11:02 2019-7-17 11:02:56
شناسه خبر : 323635
دولت الجزایر مداخله نظامی در منطقه ادلب را به عنوان "یک کشور همسایه" محکوم کرد. این کشور همچنین اعلام کرد، این مداخله بحران سوریه را طولانی می‌کند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری الجزایر به نقل از یک منبع مسؤول در وزارت خارجه این کشور اعلام کرد، الجزایر به عنوان یک کشور همسایه مداخله نظامی در ادلب را رد می‌کند. این مداخله اصل حسن هم‌جواری و احترام به حاکمیت کشورها را نقض کرده و موجب می‌شود بحران سوریه طولانی شده و فرصت‌ها برای حل این بحران از طریق گفت‌وگوی سیاسی تضعیف شود.

 

این منبع بار دیگر بر همبستگی الجزایر با دولت و ملت سوریه تأکید کرده و از تلاش‌های صورت گرفته برای برقراری مجدد صلح و امنیت و گسترش سیطره دولت و ملت بر همه اراضی سوریه قدردانی کرد.

 

دولت سوریه ترکیه را به حمایت از گروه‌های مخالف و گروه تروریستی جبهه‌النصره در ادلب از طریق ارائه تجهیزات نظامی به آنها متهم کرده و از آنکارا می‌خواهد عملیات نظامی در ادلب را بر اساس توافق‌نامه کاهش تنش متوقف کند.

 

الجزایر به لحاظ سیاسی از دولت سوریه حمایت و با تعلیق عضویت این کشور در اتحادیه عرب مخالفت کرده است. الجزایر همچنین در تحرکات سیاسی اخیر برای بازگردان سوریه به اتحادیه عرب مشارکت داشت.

 

وزارت خارجه سوریه پیش از این اعلام کرده بود، اشغال شهر عفرین توسط نیروهای نظامی ترکیه اقدامی غیرقانونی بوده و با اصول و اهداف کنوانسیون سازمان ملل و قوانین بین‌المللی مغایرت دارد. این وزارت‌خانه از نیروهای نظامی ترکیه خواست فوراً خاک سوریه را ترک کنند.

 

همچنین بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در پایان دهمین دوره از مذاکرات آستانه در سوچی گفته بود، مقامات ترکیه نه تنها به این اندازه از اشغال‌گری، تجاوز نظامی و نقض حاکمیت سوریه قانع نشده بلکه دست به اقدامات بسیار خطرناکی زده‌اند، زیرا در مناطقی که به اشغال خود در آورده، هویت ترکیه را جایگزین هویت سوریه کرده و با این اقدام شرم‌آور خود اقدام اسرائیل را درباره اشغال جولان تکرار کرده است.