هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 25 دى 1398
ساعت 17:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 تير 1398 ساعت 12:17 2019-7-16 12:17:50
شناسه خبر : 323575
یک نامزد حقوقدان شورای نگهبان گفت: مجلس و شورای نگهبان با همکاری یکدیگر می‌توانند مشکلات حوزه قانونگذاری را حل و فصل کنند.
یک نامزد حقوقدان شورای نگهبان گفت: مجلس و شورای نگهبان با همکاری یکدیگر می‌توانند مشکلات حوزه قانونگذاری را حل و فصل کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، محمدحسن صادقی مقدم نامزد حقوقدان شورای نگهبان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در مورد سوابق تحصیلی و اجرایی خود، گفت: بنده پس از اخذ دیپلم ریاضی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران تحصیل کردم.
 
وی افزود: بنده در طول خدمت در منصب قضاوت و مسئولیت‌های اجرایی و دانشگاهی، عضویت در ستاد برنامه و بودجه کشور، همکاری با قوه مقننه در هیئت تطبیق مصوبات و قوانین، عضویت در هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی همواره تلاش خود را برای پاسداری از نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های انقلاب کرده ام.
 
نامزد حقوقدان شورای نگهبان تصریح کرد: بنده با دارا بودن ۸۰ مقاله و ۸ جلد کتاب به عنوان پژوهشگر نمونه دانشگاه تهران انتخاب شدم.
 
صادقی مقدم با تأکید بر اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مترقی‌ترین قانون اساسی جهان است تصریح کرد: قانون اساسی ایران با حاکمیت اسلام، نمایانگر شکلی از حکومت است که در هیچ جای دنیا نمی‌توان نمونه آن را پیدا کرد و قانون اساسی ما بسیار کامل و مترقی است.
 
وی ادامه داد: در هیچیک از قوانین اساسی کشورها نمی‌توانیم تا این حد نقش مردم در تعیین سرنوشتشان را ببینیم و همچنین در قانون اساسی ما تأکید بسیار زیادی بر تأمین حقوق بشر، ائتلاف و اتحاد ملل اسلامی و حقوق زنان و مادران شده است که با قوانین اساسی دیگر کشورها قابل قیاس نیست.
 
نامزد حقوقدان شورای نگهبان گفت: در عین نقایصی که در قانون انتخابات وجود دارد و همت نمایندگان برای اصلاحات را می‌طلبد، بنده تمام تلاشم را برای رعایت قانون، حفظ حقوق و کرامت انسانی افراد و رعایت عدل و انصاف به کارمی گیرم.
 
صادقی مقدم خاطرنشان کرد: شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی با همکاری یکدیگر می‌توانند مشکلات حوزه قانونگذاری را حل کنند و همچنین در تقلیل قوانین ارجاعی به مجمع تشخیص مصلحت نظام اثر داشته باشند.