هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 تير 1398 ساعت 11:23 2019-7-16 11:23:34
شناسه خبر : 323546
وزیر دفاع آلمان که به عنوان نامزد ریاست کمیسیون اروپایی مطرح است اعلام کرد که جدا از این مسئله که آیا پارلمان اروپا به وی رای مثبت بدهد یا نه روز چهارشنبه از سمت خود کناره گیری می‌کند.
وزیر دفاع آلمان که به عنوان نامزد ریاست کمیسیون اروپایی مطرح است اعلام کرد که جدا از این مسئله که آیا پارلمان اروپا به وی رای مثبت بدهد یا نه روز چهارشنبه از سمت خود کناره گیری می‌کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل" آلمان، "اورزولا فون در لاین" کناره گیری خود از وزارت دفاع آلمان را برای روز چهارشنبه اعلام کرده است.
 
وی در پیامی توئیتری تصریح کرد که می خواهد تمام توان خود را در خدمت اروپا به کار گیرد.
 
فون در لاین به عنوان نامزد ریاست کمیسیون اروپایی از طرف کشورهای عضو این اتحادیه انتخاب شده و قرار است امشب پارلمان اروپا در این باره رای گیری کند. اینکه پارلمان اروپا با رای اکثریت به انتخاب اورزولا فون در لاین برای ریاست کمیسیون اروپایی رای دهند هنوز قطعی نیست، چرا که بسیاری فراکسیون ها در پارلمان اروپا همچنان مخالف این مسئله هستند.
 
فون در لاین طی دستوری بخصوص  به ارتش آلمان درباره کناره گیری خود اطلاع رسانی کرده است.  در این حکم آمده است که صدر اعظم آلمان درباره این تصمیم آگاه شده است و گام های لازم برای انتقال این مسئولیت در حمایت از ارتش آلمان و با توجه به امنیت این کشور برداشته خواهد شد.
 
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان این اقدام اورزولا فون در لاین را تمجید کرده و روز گذشته در سخنانی این اعلام کناره گیری را به عنوان مهم ترین سیگنال قبل از انتخاب وی به عنوان ریاست کمیسیون اروپایی دانسته و نوشت: این گام فون در لاین نشان می دهد که وی برای مرحله جدیدی از زندگی اش تصمیم گیری کرده است و می خواهد با تمام نیرو و محکم برای مسئولیت ریاست کمیسیون اروپایی قدم بگذارد. اینکه چه کسی مسئولیت وزارت دفاع آلمان را بر عهده خواهد گرفت هنوز مشخص نیست.
 
رهبران اتحادیه اروپا چندی پیش، نامزدهای نهایی خود را برای ریاست نهادهای اتحادیه انتخاب کردند. در این تصمیم گیری ایده انتخاب نامزدهای سر لیست در انتخابات اروپایی برای پست های کلیدی رعایت نشد که این مسئله موجب خشم بسیاری احزاب و سیاستمداران در این اتحادیه شده است.
 
ریاست خانم فون‌درلاین بر کمیسیون اروپا زمانی قطعی و نهایی خواهد شد که نمایندگان پارلمان اروپا با رأی اکثریت مطلق، این نامزدی را تأیید کنند.
 
اما اگر او این میزان از رأی را به دست نیاورد، آنگاه بار دیگر شورای اروپا تشکیل جلسه خواهد داد، ماراتن گفتگوی 28 رهبر اتحادیه اروپا برای دومین بار آغاز خواهد شد تا نامزد جدیدی برای این مقام، به پارلمان اروپا معرفی شود.