هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 24 دى 1398
ساعت 17:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 تير 1398 ساعت 11:10 2019-7-16 11:10:06
شناسه خبر : 323544
استاندار تهران با اشاره به اینکه هیچ بند و تبصره‌ای درباره سکونت شهرداران در شهرهای هم‌جوار وجود ندارد، گفت: همه شهرداران باید در محل خدمتشان سکونت داشته باشند.
استاندار تهران با اشاره به اینکه هیچ بند و تبصره‌ای درباره سکونت شهرداران در شهرهای هم‌جوار وجود ندارد، گفت: همه شهرداران باید در محل خدمتشان سکونت داشته باشند.
 
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در خصوص اسکان شهرداران استان تهران در محل خدمت اظهار کرد: استانداری تهران طی مکاتبه‌ای که با فرمانداران 16 شهرستان استان تهران انجام داده است و برحسب دستور وزیر کشور همه شهرداران استان تهران باید در محل خدمت خود سکونت داشته باشند.
 
وی افزود: بنده به‌عنوان استاندار تهران این موضوع را پیگیری خواهم کرد چراکه تأکید وزیر کشور است.
 
استاندار تهران ادامه داد: یکی از بندها و شرایط و الزامات کشور این است که هر شخصی می‌خواهد شهردار شهری شود باید در محل خدمتش ساکن شود.
 
محسنی بندپی با اشاره به مهلت یک‌ماهه وزارت کشور تأکید کرد: زمان جابجایی شهرداران به محل خدمت خود یک مدت‌زمان اندک در نظر گرفته‌شده است و شهرداران باید هر چه سریع‌تر جابجا شوند.
 
وی با اشاره به اینکه نسبت به جابجایی شهرداران، هیچ بند و تبصره‌ای وجود ندارد، بیان کرد: محل سکونت شهرداران باید در همان شهری باشد که در آنجا شهردار هستند و هیچ بند و تبصره‌ای درباره سکونت در شهرهای هم‌جوار وجود ندارد.
 
استاندار تهران خاطرنشان کرد: به‌زودی بخشنامه مستقر شدن شهرداران در محل خدمت به شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها ابلاغ می‌شود.
 
فرصت یک ماهه برای اجرای دستورالعمل نحوه احراز سکونت شهرداران
 
به گزارش فارس، یکم تیرماه سال جاری بود سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور از ابلاغ دستورالعمل جدید نحوه احراز سکونت شهرداران در محل خدمت خود به استانداران سراسر کشور خبر داد.
 
سخنگوی وزارت کشور بیان کرد: چنانچه شهردار از تاریخ صدور حکم انتصاب توسط مراجع ذی‌ربط در محدوده شهر محل خدمت خود سکونت و اقامت نداشته باشد باید حداکثر ظرف مهلت یک ماه نسبت به اسکان در محدوده شهر مذکور اقدام کند.
 
وی با بیان اینکه برای راستی آزمایی اجرای این دستورالعمل سه مکانیزم و شاخص تعیین شده است، خاطرنشان کرد: شاخص‌ها و مستندات احراز سکونت شهرداران در محل خدمت خود  شامل گواهی اشتغال به کار همسر و فرزندان تحت تکلف شهردار در محدوده شهر محل خدمت، گواهی آموزش‌وپرورش در خصوص اشتغال به تحصیل فرزندان تحت تکفل شهردار در مدارس یا مهدکودک‌های در محدوده شهر محل خدمت و قولنامه دارای کد رهگیری و اسناد مالکیتی است.
 
منبع:فارس