98/4/24 - 17:14 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 323491
رئیس قوه قضائیه گفت: امیدواریم با تشکیل هیأتی از طریق وزارت امور خارجه بتوانیم زمینه انتقال تعدادی از زندانیانی که در کشور عراق حبس هستند را فراهم کنیم.
رئیس قوه قضائیه گفت: امیدواریم با تشکیل هیأتی از طریق وزارت امور خارجه بتوانیم زمینه انتقال تعدادی از زندانیانی که در کشور عراق حبس هستند را فراهم کنیم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در دیدار با رئیس شورای عالی قضایی کشور عراق اظهار کرد: ابتدا خدمت شما و هیأت همراه خیرمقدم عرض می‌کنم و ضمن خوش‌آمدگویی، از اینکه دعوت ما را اجابت کردید، تشکر می‌کنم.
 
رئیس قوه قضائیه سپس به معرفی حاضرین در جلسه پرداخت که عراقچی معاون وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام و المسلمین مصدق معاون قضایی قوه قضائیه، محمد جواد لاریجانی دبیر حقوق بشر و بین‌الملل قوه قضاییه، بختیاری رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه و رئیس کل دادگستری استان تهران و حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه بودند.
 
آیت‌الله رئیسی افزود: مناسبات ما با مردم عراق مناسبات همسایگی است و این مناسبات با ملت عراق بسیار عمیق است که ریشه در باورهای مشترکمان دارد. بنابر این قبل از همسایگی، اعتقادات، باورها و فرهنگ ملت ایران و عراق این مناسبات را بسیار نزدیک می‌کند.
 
وی تصریح کرد: دشمنان بسیار تلاش کردند که ارتباط بین ایران و عراق را دچار آسیب کنند؛ اما همچنان در راهبرد ایجاد اختلاف بین دو کشور ناکام هستند؛ به طوری که حقیقتاً امروز بعد از همه فراز و فرودها دشمن را در ایجاد اختلاف ناکام می‌بینیم.
 
رئیس قوه قضائیه ضمن تشکر از دولت عراق به دلیل ایجاد تسهیلات کنسولی برای زائران گفت: لازم می‌دانم از دولت عراق به دلیل تسهیلات کنسولی که برای زائرین و رفت و آمد هر چه بیشتر مردم عراق به ایران و ایرانیانی که عاشق زیارت عتبات هستند، ایجاد کرده‌اند، تشکر کنم.
 
آیت‌الله رئیسی افزود: بعضی از مشکلات که در مورد زائرین به صورت خاص وجود دارد، انشاءالله با مذاکره قابل حل است. فکر می‌کنم با تشکیل هیأتی از طریق وزارت امور خارجه و با همکاری قوه قضائیه بتوانیم زمینه انتقال تعدادی از افرادی که در آنجا حبس هستند و انتقال زندانیان را فراهم کنیم.