هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 6 آذر 1398
ساعت 22:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 تير 1398 ساعت 16:34 2019-7-15 16:34:56
شناسه خبر : 323471
جنبش جنوب یمن مردم را به مقابله با اشغالگران ائتلاف اماراتی-سعودی و توطئه‌های آنها در یمن دعوت کرد.
جنبش جنوب یمن مردم را به مقابله با اشغالگران ائتلاف اماراتی-سعودی و توطئه‌های آنها در یمن دعوت کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «علی بارجیلة الردفانی»، یکی از رهبران شورای جنبش جنوب یا حراک جنوبی یمن تاکید کرد: آنچه شورای انتقالی وابسته به رژیم اشغالگر امارات خوانده می‌شود در پیاده کردن نقشه‌ها و اهداف ابوظبی سهیم بوده است. آن هم با خندیدن به روی اهالی جنوب و توهم دادن به آنها درباره اینکه اهداف این شورا از طریق اظهارات و گفتمان‌های احساسی محقق می‌شود.
 
به گزارش وبگاه خبری متابعات، الردفانی همه مردم جنوب را به متوقف ساختن توطئه‌ها و اهداف مشکوک رژیم اشغالگر امارات عربی متحده از طریق با مقابله با این رژیم و فداکاری در این مسیر تا رسیدن به پیروزی و خروج همه نیروهای مهاجم و اشغالگر فراخواند.
 
این رهبر جنبش حراک جنوبی یمن در اظهاراتی خبری گفت: آنچه که در طول چهار سال گذشته درباره جنوب یمن هشدار می‌دادیم با اقدامات امروز رژیم اشغالگر امارات به واقعیت مبدل شده است. این رژیم به ادعای حمایت از آنچه دولت مشروع منصور هادی خوانده می‌شود پرونده جنوب یمن را تحت کنترل خود گرفته است.
 
الردفانی تاکید کرد: رژیم اشغالگر امارات برخی احزاب و گروه‌های جنوب یمن را به عنوان ابزاری برای پیاده کردن نقشه‌هایش در راستای منافعش به خدمت گرفته است در حالی که در واقع امر نیروهای سیاسی و تشکیلات نظامی جنوب برای خدمت به مسئله جنوب یمن بکار گرفته نشدند و توطئه‌ای در کار است.
 
رژیم اشغالگر امارات شهر عدن و استان‌های جنوب یمن را تحت کنترل داشته و منابع نفتی و گازی آن را به تسخیر خود درآورده است اماراتی ها که از ابتدا در قالب ائتلاف سعودی وارد جنگ یمن شدند تا به تعبیر خود مشروعیت دولت منصور هادی را بازگردانند حالا هر گونه تلاشی برای حذف حضور این دولت مستعفی در جنوب یمن و همچنین رهبران حزب اصلاح در استان های اشغالی بکار بستند.