هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 19 آذر 1398
ساعت 15:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 تير 1398 ساعت 16:28 2019-7-15 16:28:09
شناسه خبر : 323463
نخست وزیر عراق پس از استقبال از نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین، تأکید کرد که بغداد مخالف هر گونه طرح شهر‌ک‌سازی در منطقه است.
نخست وزیر عراق پس از استقبال از نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین، تأکید کرد که بغداد مخالف هر گونه طرح شهر‌ک‌سازی در منطقه است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین امروز دوشنبه با هیئت همراه خود وارد بغداد شد.
 
اشتیه ظهر امروز به دیدار «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق رفت و طرفین مسائل دو جانبه و مهمترین مسائل منطقه را بررسی کردند.
 
پس از این دیدار، عبدالمهدی تأکید کرد که «موضع عراق در حمایت از مسئله فلسطین، ثابت است».
 
شبکه خبری «العهد» به نقل از نخست وزیر عراق گزارش داد که بغداد مخالف هر گونه طرح شهر‌ک‌سازی در منطقه است.
 
وی با بیان این مطلب افزود: «با معامله قرن با افتخار مقابله شد و کسی که خواستار اجرای آن بود، در امکان تحقق آن، شک دارد».
 
معامله قرن، نام طرح صلح ادعایی آمریکا است؛ طرحی که به پیشنهاد واشنگتن و تل‌آویو و حمایت عربستان، برای پایان منازعه اسرائیل با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است.
 
در این طرح و مذاکراتی که در آینده صورت خواهد گرفت، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود.
 
نخست وزیر عراق تصریح کرد که با هیئت فلسطینی، مسائل مربوط به صنعت، اقتصاد و بازرگانی را بررسی و چارچوب‌هایی را برای اجرای آن، طراحی کردند.