هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 16 فروردين 1399
ساعت 19:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 تير 1398 ساعت 16:21
دوشنبه 24 تير 1398 14:02 ساعت
2019-7-15 16:21:11
شناسه خبر : 323457
رئیس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران گفت: باید بیانیه گام دوم در دستور کار قرار گیرد و حق مطلب در این زمینه ادا شود.
رئیس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران گفت: باید بیانیه گام دوم در دستور کار قرار گیرد و حق مطلب در این زمینه ادا شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، حسین قنادیان امروز در نشست استانی تبیین گام دوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: علی‌رغم میل باطنی همه دشمنان، ۴۰ سال اول انقلاب را پشت سر گذاشتیم و این انقلاب برای ۴۰ سال دوم تجهیز شده است و در این راستا امام جامعه، بیانه‌ای به عنوان گام دوم صادر کرده‌اند.
 
رئیس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران افزود: در دی و بهمن ماه سال گذشته شرایطی پیش آمد و بیانیه گام دوم در فضای ملتهبی که در جامعه در زمینه مباحث اقتصادی، معییشتی و سیاسی پیش آمد، مانع شد با فراغ  و ذهن باز مورد مطالعه و کنکاش قرار گیرد.
 
قنادیان عنوان کرد: الان که فضای ملتهب مقداری کم شده هر چند مشکلات رفع نشده بلکه مردم به آن عادت کرده‌اند و جامعه به یک آرامش رسیده باید بیانیه گام دوم در دستور کار قرار گیرد و حق مطلب در این زمینه ادا شود.
 
وی گفت: رساندن پیام امام، صدا و ندای امام به جامعه، رسالت بزرگ و جهاد فکری و معنوی و اندیشه‌ای بزرگ و با ارزش به جامعه است و این صدا به عنوان بیانه گام دوم به جامعه نرسید.
 
رئیس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه این بیانیه دارای ارکان مختلفی است، افزود: اولین رکنی که در این بیانه با آن مواجه می‌شوید وجود یک چشم‌انداز است، زیرا ۴۰ سال از انقلاب گذشته و باید رهبر به عنوان وظیفه راهبری خود یک قله‌‌ای را برای ادامه حرکت انقلاب به جامعه نشان دهد تا مسیر تفکر انقلاب و مسیر انقلابیون دچار انحراف نشود.
 
قنادیان تصریح کرد: چشم‌انداز این انقلاب تمدن‌سازی و بهینه‌سازی برای ظهور امام زمان (عج) است و این یک افق است و در طول  این افق هیچ کس در طول عمر خود نباید احساس کند اکنون مسئولیت از دوش من برداشته شد و این مطلب اصلا درست نیست.
 
وی با بیان اینکه تاریخ را باید بخوانیم چراکه به ما عبرت، تجربه و آموزش می‌دهد، گفت: دومین رکن بیانییه این است که ما باید گذشته را برای مخاطب خود مرور کنیم و در سوم رکن بدانیم چه فرصت‌هایی در اختیار داریم و این فرصت‌ها به انسان، امیدواری، توانایی، خودباوری، هویت و ...می‌دهد.
 
رئیس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران ادامه داد: فرصت‌هایی در کشور در دست داریم از جمله فرصت‌های مادی، معنوی، اقتصادی، انسانی، اقتدار و امنیت که جهان خواب آن را نمی‌بیند و باید اینها را بشناسیم و از آنها استفاده کنیم.
 
قنادیان با اشاره به تأکید بر ‌شناخت فرصت‌ها و دلگرمی و بهره‌برداری از این فرصت‌ها برای رسیدن به اهداف مورد نظر عنوان کرد: در رکن چهارم بیانیه گام دوم انقلاب مردم ما باید مهم‌ترین آسیب‌ها که در طول انقلاب داشته و امروز داریم را بشناسند و درصدد رفع مشکل باشند و اگه متوجه نباشیم دست به گریبان خواهیم بود.