هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 10 مهر 1398
ساعت 09:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 تير 1398 ساعت 11:16 2019-7-15 11:16:25
شناسه خبر : 323401
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با انتقاد از سیاست دوگانه خودروسازان در بود و نبود تحریم ها گفت: صنعت خودورسازی باید هویت مشخصی داشته باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با انتقاد از سیاست دوگانه خودروسازان در بود و نبود تحریم ها گفت: صنعت خودورسازی باید هویت مشخصی داشته باشد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، سورنا ستاری امروز در حاشیه مراسم آغاز تولید آزمایشی خودرو پژو 301 اظهار داشت: بعد از خروج پژو از این باند اتفاقات خوبی در صنعت خودرو افتاده که یکی از آنها تولید پژو 301 است و در آینده نزدیک شاهد ورود این خودرو به بازار خواهیم بود.
 
وی ادامه داد: تولید پژو 301 با داخلی‌سازی 60 درصدی آغاز شده که به مرز 80 درصد خواهد رسید.
 
ستاری با انتقاد از برخی رویکردهای خودروسازان در شرایط غیرتحریمی، اظهار داشت: نمی‌شود زمانی که در تحریم هستیم، به دنبال چینی‌ها برویم و وقتی تحریم‌ها برداشته شد، دنبال اروپایی‌ها باشیم بلکه صنعت خودرو باید هویت مشخصی داشته باشد که هم اکنون این صنعت به سمت برخورداری از یک هویت مستقل در حال حرکت است. 
 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تأکید بر توان بالای صنعت قطعه‌سازی ایران گفت: اتفاقات خوبی در صنعت خودرو و قطعه‌سازی در حال انجام است که شاید نمی‌توان در شرایط فعلی آنها را بیان کرد. 
 
به گفته وی، در حال حاضر خودروسازان روی طراحی و تولید داخل به ویژه طراحی پلت‌فرم داخلی فعال هستند و در آینده نزدیک می‌توانیم به مرحله‌ای برسیم که مردم از این صنعت راضی باشند.
 
ستاری تصریح کرد: تا زمانی که به فکر واردات پلت‌فرم باشیم و مونتاژکار خودرو باشیم نمی‌توان اسم این کار را صنعت گذاشت، بلکه فقط کارخانه‌دار خواهیم بود.