هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 28 شهريور 1400
ساعت 06:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 22 فروردين 1389 ساعت 17:55
يكشنبه 22 فروردين 1389 22:25 ساعت
2010-4-11 17:55:10
شناسه خبر : 32339

سیروس سازدار در دفاع از دیدار فراکسیون اقلیت با موسوی، کروبی و خاتمی گفته است: "افرادی که فراکسیون اقلیت مجلس به دیدار نوروزی آنها رفته، از ستون‌های نظام و انقلاب بوده و هستند."

به گزارش شبکه ایران، یکی از اعضای فراکسیون اقلیت مجلس در اظهاراتی جالب، میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی را "استوانه‌های نظام" خواند!

درحالی که حدود 150 نفر از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از آقای موسوی به دلیل عملکرد غیرقانونی‌اش شکایت و بسیاری دیگر هم به همین دلیل به دیگر سران اصلاحات معترض شده‌اند، سیروس سازدار علیه اعتراضات مردم و مسئولان نسبت به دیدار فراکسیون اقلیت با این افراد، موضع گیری کرد.

او در دفاع از آقایان موسوی، کروبی و خاتمی گفته است: "افرادی که فراکسیون اقلیت مجلس به دیدار نوروزی آنها رفته، از ستون‌های نظام و انقلاب بوده و هستند".

سازدار بدون اشاره به ایستادگی سران اصلاحات در برابر قانون و رای مردم و حمایت آنان از هتاکان به امام راحل و روز عاشورا که راهپیمایی ده ها میلیونی مردم در 9 دی ماه را به دنبال داشت، مدعی شده است: "فراکسیون اقلیت مجلس با آقایان هاشمی رفسنجانی، میرحسین موسوی، خاتمی و کروبی که از حلقه یاران امام بودند، دیدار کرده است!"

وی همچنین اعتراضات مردمی نسبت به آقایان موسوی، کروبی و خاتمی را "جرم" نامیده و گفته است: "اتهاماتی که مطرح شده و القابی نظیر سران فتنه جرم قضایی دارد و دستگاه قضائی قانونا و شرعا موظف به پیگیری این ادعاهاست".

این اظهارات عضو فراکسیون اقلیت مجلس درحالی مطرح می‌شود که سران اصلاحات در سال گذشته و در جریان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری، با نپذیرفتن رای و نظر مردم و بی اعتنایی به قانون، هواداران خود را به تجمعات غیرقانونی خیابانی تحریک کردند.

اقدامات ساختارشکنانه آنان تا جایی پیش رفت که به حوادثی نظیر هتک حرکت ساحت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و حرمت‌شکنی روز عاشورا توسط هواداران این جریان انجامید.

رویکرد سران اصلاحات حتی با استقبال محافل سیاسی و رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب هم روبرو شد و شبکه‌های خبری نظیر "بی‌بی‌سی فارسی" و "صدای آمریکا" به پوشش لحظه به لحظه و حمایت از اقدامات آنان پرداختند.

با این حال، مردم با حضور ده‌ها میلیونی در راهپیمایی‌های 9 دی و 22 بهمن، انزجار خود را از عملکرد سران اصلاحات اعلام کردند و از قوه قضاییه خواستند تا این افراد را محاکمه کند.

گفتنی است شیخ اصلاحات پس از دیدار با اقلیت مجلس با اعضای نهضت آزادی که حضرت امام آنها را ضد نظام و طرفدار وابستگی کشور به آمریکا معرفی کرده‌اند، دیدار و از آنان قدردانی کرده و نیز خواستار همگرایی بیشتر معترضین به نظام شده است.