هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 23 تير 1398 ساعت 17:08 2019-7-14 17:08:26
شناسه خبر : 323363
روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی اعلام کرد این کشور با جدی‌ترین خطر رکود از سال ۲۰۰۷ تا کنون مواجه است.
روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی اعلام کرد این کشور با جدی‌ترین خطر رکود از سال ۲۰۰۷ تا کنون مواجه است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ­پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین اوضاع اقتصادی انگلیس را بحرانی خواند و نوشت این کشور با بیشترین خطر بروز رکود اقتصادی از سال ۲۰۰۷ [۱۳۸۶] رو به رو است.
 
این روزنامه انگلیسی در پایگاه اینترنتی خود در گزارشی افزود ارزیابی نگران‌کننده سلامت اقتصادی این کشور که اخیرا انجام شده است، نشان می‌دهد، انگلیس با بیشترین خطر بروز رکود اقتصادی دست به گریبان است، از این رو به منظور مقابله با رکود بعدی به برنامه‌های فوری نیازمند است.
 
در تحقیق اندیشکده بنیاد راه‌حل ‍[Resolution Foundation] تصریح شده است، به منظور کاستن از پیامد‌های این رکود تمهیداتی باید اندیشیده شود. براساس این گزارش هم تردید‌های ناشی از اجرایی شدن برکسیت و هم کاهش رشد اقتصاد جهانی، هر دو به افزایش بی‌سابقه خطر بروز رکود اقتصادی در انگلیس منجر شده‌اند.
 
این گزارش درباره پیامد‌های احتمالی بروز رکود بر زندگی مردم انگلیس هشدار داده و تاکید کرده است پنج رکود قبلی ضربه اقتصادی معادل ۲ هزار و ۵۰۰ پوند خسارت به هر خانواده انگلیسی وارد کرده است. رکود‌های قبلی به افزایش یک میلیون نفری بیکاری نیز منجر شده است.
 
اوضاع انگلیس در پی مسئله خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برکسیت) و همچنین کناره‌گیری ترزا می از سمت نخست‌وزیری بحرانی است.