98/4/23 - 15:01 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 323330
خیابان‌های شهرهای مختلف آمریکا در روز شنبه شاهد تظاهرات ده‌ها هزار نفری در اعتراض به نحوه برخورد مأموران دولت ترامپ با پناهجویان و مهاجران بود.
خیابان‌های شهرهای مختلف آمریکا در روز شنبه شاهد تظاهرات ده‌ها هزار نفری در اعتراض به نحوه برخورد مأموران دولت ترامپ با پناهجویان و مهاجران بود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، معترضانی از شهرهای مختلف آمریکا در تظاهرات علیه رفتار و سیاست‌های دولت در قبال مهاجرین غیرقانونی ساکن در این کشور، وارد خیابان‌ها شدند.
 
به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، این تظاهرات روز شنبه درحالی برگزار شد که از امروز (یک‌شنبه) مأموران اداره گمرگ و مهاجرت، دستگیری هزاران مهاجر فاقد مدارک قانونی را آغاز می‌کنند.
 
در این تظاهرات ده‌ها هزار نفری که در شهرهایی مانند دنور، لس‌آنجلس، میامی، شیکاگو و نیویورک برگزار شد، وکلای مهاجرتی و اعضای حزب دموکرات به اعتراض علیه نحوه رفتار دولت ترامپ با مهاجران پرداختند.
 
در تظاهرات ۲۰۰۰ نفری شهر دنور که حدود ۵۰ هزار مهاجر در آن ساکن هستند، «پتی لمپ‌من» سازمان‌دهنده تظاهرات اعلام کرد این اعتراضات تا زمانی که تمام کمپ‌ها بسته شوند و همه کودکان آزاد شوند ادامه خواهد داشت.
 
 
روز جمعه نیز شماری از فعالان حقوق بشری در مقابل  مراکز نگه‌داری از مهاجران غیرقانونی تحصن کردند. در تحصن در حالی انجام شد که «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا برای بازدید از این مراکز نگه‌داری به ایالت «تگزاس» سفر کرده بود.
 
انتظار می‌رود در خلال طرحی که از روز یک‌شنبه اجرا می‌شود حداقل ۲۰۰۰ خانواده مهاجرین مورد بازداشت قرار گیرند.
 
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا چندی پیش در حساب شخصی توئیتر خود تهدید کرد مأموران دولتش قرار است میلیون‌ها مهاجر را دستگیر کنند.
 
۱۰ شهری که گمان می‌رود شاهد این بازداشت‌ها باشند شامل آتلانتا، بالتیمور، شیکاگو، دنور، هیوستون، لوس‌انجلس، میامی، نیویورک، سان‌فرانسیسکو و نیو اورلئان هستند.
 
«متیو آلبنس» رئیس اداره گمرگ و مهاجرت گفت اگر درخصوص فضای نگه‌داری خانواده‌های مهاجرین دستگیر شده با کمبود فضا مواجه شوند، ممکن است مجبور شوند اعضای برخی از این خانواده‌ها را از هم جدا کنند.
 
در حال حاضر نیز در کمپ‌های نگه‌داری مهاجران، بسیاری از کودکان از والدین خود جدا شده‌اند و در شرایط نامناسبی به سر می‌برند.