هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 22 تير 1399
ساعت 18:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 23 تير 1398 ساعت 12:53
يكشنبه 23 تير 1398 12:46 ساعت
2019-7-14 12:53:13
شناسه خبر : 323290
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اینکه معتقد است قوانین بودجه باید ۲ سالانه در مجلس مصوّب شود، گفت: بحث تدوین بودجه دو سالانه مطرح و ممکن است نکات مثبت و منفی داشته باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اینکه معتقد است قوانین بودجه باید ۲ سالانه در مجلس مصوّب شود، گفت: بحث تدوین بودجه دو سالانه مطرح  و ممکن است نکات مثبت و منفی داشته باشد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گویی با بیان اینکه اصلاحات اساسی در ساختار بودجه بحثی مفصل و در ابعاد مختلف است، گفـت: این اصلاحات 10 عنوان کلی دارد که بخشی از آن شامل مالیات، صندوق‌ها و بانک‌ها می‌شود که با توجه به شرایط کشور این اصلاحات می‌تواند به مردم کمک کرده و مشکلات آنها را حل کند، البته باید در این حوزه دقت نظر داشت و به‌گونه‌ای عمل کرد که فشاری به ملت وارد نشود، بلکه مردم باید از مواهب آن استفاده کنند.
 
وی با اشاره به اینکه کلیات بحث اصلاح ساختار بودجه امروز در مجلس مطرح شد، افزود: جلسات دیگری در این باره در مجلس برگزار می‌شود، چرا که این موضوع از بحث‌های مهم کشور بوده و ممکن است برخی از عناوین آن چند سالی به طول بینجامد.
 
رئیس مجلس که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌وگو کرده است، با بیان اینکه بحث تدوین بودجه دو سالانه مطرح  و ممکن است نکات مثبت و منفی داشته باشد، ادامه داد: با توجه به اینکه در قانون اساسی تدوین بودجه سالانه ذکر شده، تنظیم دو سالانه آن مورد بحث است.
 
رئیس نهاد قانونگذاری کشور در پایان خاطرنشان کرد: اصل موضوع بودجه دو سالانه باید در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه مورد بحث قرار گیرد و قوانین آن در مجلس مصوب شود.