هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 01:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 23 تير 1398 ساعت 12:44
يكشنبه 23 تير 1398 12:15 ساعت
2019-7-14 12:44:30
شناسه خبر : 323286
یک روزنامه کویتی با گزارش جزئياتی از بازداشت «باند» منتسب به گروه اخوان‌المسلمین مصر در کویت، از تحویل بازداشت‌شدگان به مراجع مصری خبر داد.
یک روزنامه کویتی با گزارش جزئياتی از بازداشت «باند» منتسب به گروه اخوان‌المسلمین مصر در کویت، از تحویل بازداشت‌شدگان به مراجع مصری خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، مسئولان کویت، اعضای گروهی منتسب به اخوان‌المسلمین را که اخیرا خبر بازداشت آنان در کویت اعلام شد، در دو مرحله تحویل مراجع مصری داده‌اند.
 
روزنامه کویتی «الرأی» امروز یکشنبه با اعلام این مطلب، به نقل از برخی مسئولان مصری نوشت که اعضای این «باند» برای مدتی در عربستان، قطر و ترکیه زندگی کرده و برای کار و اقامت به کویت منتقل شده‌اند.
 
وزارت کشور کویت جمعه (۲۱ تیر) اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی این کشور طی عملیاتی یک «باند تروریستی» وابسته به «اخوان المسلمین» مصر را بازداشت کرده‌اند.
 
به نوشته این روزنامه، در میان این بازداشت‌شدگان کسانی هستند که ادعا شده، نامشان در پرونده ترور «هشام برکات» دادستان کل سابق مصر و نیز تظاهرات و یورش به مقرهای امنیتی در استان الفیوم و تظاهرات در قاهره هست.
 
این روزنامه همچنین نوشت: «اعضای هشت نفره باند مذکور بنا به درخواست قاهره در دو مرحله به مراجع مصری تحویل داده شدند».
 
شروع ماجرا برای بازداشت
 
الرأی به نقل از برخی منابع امنیتی نیز نوشت که در ابتدای امر، مصر با ارائه اطلاعات امنیتی به کویت این کشور را در جریان افراد تحت تعقیب در کویت از جمله «ابوبکر عاطف السید الفیومی» قرار داد و خواستار تحویل آنها به مراجع مصری شد و دستگاه امنیت دولت کویت نیز که مأمور پیگیری این پرونده بود در یک مدت زمان کوتاه تحقیقات خود را به پایان برد و تحرکات این افراد را زیر نظر گرفت.
 
طبق این گزارش، گفته می‌شود، این افراد در تظاهرات‌هایی که پس از حمله ارتش به محل تحصن هواداران «محمد مرسی» در میدان النهضه و رابعه العدویه برگزار شد، شرکت داشتند و احکام حبس پنج تا ده ساله برای آن‌ها صادر شده است.
 
به نوشته این روزنامه، هشت عضو بازداشت شده در کویت جزئی از افرادی هستند که از حدود سه سال پیش تحت تعقیب بوده‌اند و این باند نشست‌هایی نیز در ترکیه، قطر و کویت برگزار کرده است.
 
به نوشته این روزنامه همچنین پنج نفر از اعضای این باند موفق به فرار به قطر و ترکیه شده‌اند.
 
کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به جز قطر، اخوان المسلمین را «گروه تروریستی» می‌دانند. این تصمیم آنها بعد از روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی و تروریستی خواندن اخوان در مصر صورت گرفت.