هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 تير 1399
ساعت 08:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 21 تير 1398 ساعت 14:12
جمعه 21 تير 1398 14:08 ساعت
2019-7-12 14:12:05
شناسه خبر : 323213
کنستانتین زاتولین عضو پارلمان روسیه مهمان جدیدترین برنامه تلویزیونی «بدون مرز» است.

به گزارش رجانیوز، کنستانتین زاتولین عضو پارلمان روسیه و رییس اتحادیه کشورهای مشترک المنافع در دومای روسیه مهمان مرتضی غرقی در برنامه امشب «بدون مرز» است.

 

زاتولین در این برنامه به سوالات صریح تلویزیون درباره رابطه و همکاری مشترک با اسرائیل، آمریکا، عربستان و البته ایران پاسخ داد و گفت درست است که روسیه منافع اقتصادی دیگری را در منطقه تعریف کرده است اما هیچگاه همراه سیاست‌های ضد ایرانی نبوده و با سیاست مهار ایران همکاری نکرده است.

 

نماینده دومای روسیه تاکید کرد تلاش‌های نتانیاهو برای اثرگذاری بر پوتین درباره ایران همواره بی‌نتیجه بوده چون روسیه معتقد است درگیری این دو کشور می‌تواند منافع ملی خودش را هم بشدت تهدید کند.

 

زاتولین از پشت پرده تذکرات غیر رسانه‌ای روسیه به عربستان صحبت کرد و گفت درست است که پادشاه به کاخ کرملین سفر کرد اما مطمئن است عامل تروریسم و وهابیسم در منطقه قفقاز شمالی کسی جز عربستان سعودی نیست.   

 

این سیاستمدار روسی به همکاری مشترک ایران و روسیه برای ایجاد امنیت در سوریه نیز اشاره کرد و تاکید کرد همکاری‌های بومی در منطقه توانست داعش و تروریست را ریشه کن کند. او تصریح کرد که اولویت روسیه در مذاکرات جاری سوریه، شکست کامل تروریست‌ها و پاکسازی ادلب است.

 

«بدون مرز» جمعه ها ساعت 22 از شبکه 2 پخش می شود.

 

انتهای پیام/