هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 17 مرداد 1399
ساعت 23:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 تير 1398 ساعت 14:44
پنجشنبه 20 تير 1398 14:41 ساعت
2019-7-11 14:44:05
شناسه خبر : 323200
وزیرکشور گفت: هماهنگی‌های لازم با شورای نگهبان برای احراز هویت به منظور انجام انتخابات الکترونیکی انجام شده است و انتخابات امسال مجلس عمدتاً الکترونیکی انجام می‌شود.
وزیرکشور گفت: هماهنگی‌های لازم با شورای نگهبان برای احراز هویت به منظور انجام انتخابات الکترونیکی انجام شده است و انتخابات امسال مجلس عمدتاً الکترونیکی انجام می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیرکشور درحاشیه همایش فرمانداران سراسرکشور که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: انتخابات الکترونیکی را در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 در 140 شهرستان انجام دادیم.
 
وی افزود: در حال حاضر هم مذاکرات‌مان را با شورای نگهبان داریم؛ بخش اعظم کار در انتخابات الکترونیکی احراز هویت است که قطعاً در این زمینه با شورای نگهبان به نتیجه رسیدیم و موافقت‌شان را اعلام کردند و تاکنون مسیر این کار بسیار خوب پیش رفت؛ هماهنگی‌های لازم با شورای نگهبان برای احراز هویت به منظور انجام انتخابات الکترونیکی انجام شده است و انتخابات امسال مجلس عمدتاً الکترونیکی انجام می‌شود.
 
وزیرکشور با بیان اهمیت رای‌گیری و شمارش آرای الکترونیکی، اظهار کرد: امیدواریم بخش زیادی از این حوزه‌ها را با این روش انجام دهیم و این در صورت انجام هماهنگی‌های لازم میسر خواهد شد؛ کارشناسان وزارت کشور با کارشناسان شورای نگهبان هماهنگی‌ها را انجام دادند اگر بتوانیم در این دور مجلس انتخابات را عمدتاً الکترونیکی انجام دهیم، دیگر می‌توانیم گام‌های بلندتری برای همه حوزه‌ها داشته باشیم.
 
رحمانی فضلی همچنین درباره این همایش گفت: همایش با موضوع انتخابات بود و لازم بود فرمانداران، معاونان سیاسی و استانداران هم نظرات و هم مشکلاتشان و هم شرایط انتخابات را در شهرستان‌های متبوع با وزارت کشور مطرح کنند و ما هم به عنوان وزارت‌کشور سیاست‌ها و برنامه‌های خود را به آنان ابلاغ کنیم.
 
وی خاطر نشان کرد: در دو روز گذشته کارگروه‌ها تشکیل شد و به جمع‌بندی‌های خوبی رسیدند، امروز هم معاون اول، هم وزیر خارجه و هم سخنگوی شورای نگهبان عمدتاً تحلیل‌های داخلی خوبی ارائه کردند و وزیر امور خارجه نیز تحلیل خوبی در حوزه سیاست خارجی ارائه کرد. آقای کدخدایی مانند گذشته بر هماهنگی بین هیئت‌های نظارت و اجرایی تاکید داشته است.
 
وزیرکشور گفت: هماهنگی‌ها منتج به برگزاری یک انتخابات قانونی، سالم و بی‌طرفانه و امن شود و افزایش نشاط سیاسی و مشارکت را به همراه داشته باشد. انتخابات امسال در راستای همان سیاست مقاومت مدنظر مقام معظم رهبری است یعنی می‌توانیم با یک مشارکت باشکوه، اراده ملی را در حمایت از انقلاب و جمهوری اسلامی و امتداد راه شهدا و امام را در عمل به اثبات برسانیم.