هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 تير 1398 ساعت 14:16 2019-7-11 14:16:35
شناسه خبر : 323192
مشاور امور بانوان در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: ما از نمایندگان مجلس به عنوان طلایه داران قانون در کشور انتظار داریم که پاسدار ارزش‌های خانواده باشند که بخش مهمی از آن به مسأله حجاب و عفاف مربوط است.
مشاور امور بانوان در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: ما از نمایندگان مجلس به عنوان طلایه داران قانون در کشور انتظار داریم که پاسدار ارزش‌های خانواده باشند که بخش مهمی از آن به مسأله حجاب و عفاف مربوط است.
 
معصومه فرزانه مشاور امور بانوان در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، درباره اهمیت حجاب و عفاف، گفت: در کشور ما پس از انقلاب اسلامی رویش‌های زیادی درباره حجاب و عفاف صورت گرفت و بسیاری درباره حجاب و عفاف به رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب اقتدا کردند.
 
وی افزود: متاسفانه با هجمه فرهنگی دشمن برخی از افراد نسبت مساله حجاب و عفاف دچار سستی شدند که برای مقابله با آن نیاز به یک  وحدت، همدلی و هماهنگی بین مسئولان است.
 
مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امروز بسیاری از خانواده‌ها نگران هستند که فرزندان آنها گرفتار آسیب و چالش‌های بی‌حجابی و بدحجابی شود، عنوان کرد: متاسفانه ما مسئولان  در فرهنگ‌سازی برای حجاب و عفاف به خوبی عمل نکردیم.
 
فرزانه با بیان اینکه امروز بیشتر کسانی که درگیر بی‌حجابی و بدحجابی هستند فقر فرهنگی دارند، ابراز کرد: امر به معروف و نهی از منکر دستور اسلام است، همانگونه که مسلمانان احکام نماز و روزه را یاد گرفته و طبق آن عمل می‌کنند باید شیوه امر به معروف و نهی از منکر را هم یاد بگیرند و روی آن کار کنند که جامعه اسلامی در همه ابعاد مزین به احکام اسلامی شود.
 
وی با بیان اینکه امروز پدیده مد و مدگرایی افزون بر فرهنگ، اقتصاد خانواده‌ها را دچار مشکل کرده است، گفت: دشمن هدفمند بی‌پروایی و بی‌بندوباری را در بین خانواده‌ها و جامعه تسری می‌دهد که چالش ایجاد کند، در این بین برخی  اشرار جاهل نیز مزدور آنها شدند که عفت و حیای زن ایرانی را از او بگیرند.
 
مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ما باید از روح شهدای گوهرشاد مدد گرفته احکام حجاب و عفاف را تبین و تشریح کنیم، گفت: مسائل فرهنگی حجاب از مهمترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است که جایگاه بالای زنان را نشان داد، همانگونه که اعتیاد خانمان سوز است بی‌عفتی، بی‌حیایی و بی‌حجابی هم نوعی ناهنجاری است که اگر با آن مقابله نشود بسیاری از خانواده‌ها را در معرض تهدید جدی قرار می‌دهد.
 
فرزانه درباره علت مخالفت چند نفر محدود از نمایندگان مجلس با امر به معروف و نهی از منکر در زمینه عفاف و حجاب و گشت ارشاد، گفت: درباره حجاب و عفاف اقدامات سلبی و ایجابی هر دو نیاز است، ما از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان طلایه داران قانون در کشور انتظار داریم که پاسدار ارزش‌های خانواده باشند که بخش مهمی از آن به مساله حجاب و عفاف مربوط است زیرا امروز حجاب و عفاف در بخش مهمی از جامعه نخبگانی ما نهادینه شده است.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: امن کردن فضای کشور برای اشرار به صلاح نظام نیست این انتظار را از مسئولان داریم که در ابتدا به فکر آرامش و فضای اخلاقی و انسانی کشور باشند، کرامت زن در این است که هویت اصلی خود را بشناسد و مسئولی که بر علیه امر به معروف و نهی از منکر صحبت می‌کند فضا را برای تاخت و تاز دشمنان آماده می‌کند.
 
منبع:فارس