هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 14 آبان 1398
ساعت 01:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 تير 1398 ساعت 11:57 2019-7-11 11:57:56
شناسه خبر : 323146
طی چند وقت اخیر، همزمان با پخش سریال «گاندو» از سیما، مقامات دولتی نیز برای تبرئه انفعال دولت در ماجرای «جیسون رضائیان» به تکاپو افتاده بودند.
 
در این بین اما تخریب های حسام‌الدین آشنا مشاور روحانی علیه «گاندو» از همه پررنگ تر بوده است. به نحوی که حتی اکنون نیز که این سریال به پایان رسیده است، تخریب‌های آشنا ادامه دارد.
 
در ابتدا شاید اینطور به نظر برسد که تلاش آشنا برای تخطئه «گاندو» بخاطر روایتی از پرونده جاسوس آمریکایی است که طی آن به عملکرد ضعیت دولت در ارتباط با پرونده مذکور نیز اشاره می‌شود. اما به مراجعه به تاریخ نه چندان دور، مشخص می‌شود که این تکاپوی آشنا برای بدنام کردن «گاندو» در اذهان جامعه، بیش‌تر برای جلوگیری از ساخت گاندو های بعدی باشد.
 
۱۰ خرداد ۹۶ بود که محسنی‌اژه‌ای سخنگوی وقت قوه قضا، در پاسخ به این سوال که «شنیده شده یکی از مرتبطین آقای آشنا به اتهام جاسوسی دستگیر شده است، آیا این بازداشت را تایید می‌کنید؟»، گفته بود: «می‌دانم که فردی در ارتباط با محل کار آن آقا(حسام‌الدین آشنا) دستگیر شده؛ بله فردی توسط وزارت اطلاعات دستگیر شده و در حال تحقیقات ابتدایی هستند.»
 
با مرور این خبر محسنی‌اژه‌ای و مقایسه آن با تقلای امروز آشنا برای به حاشیه راندن «گاندو» می‌توان نتیجه گرفت که این تلاش‌های مشاور  روحانی در این‌باره، از آن جهت است که وی هراس آن را دارد که ماجرای جاسوس بودن یکی از افراد دفترش که گفته می‌شود مسئول دفتر وی و یا یکی از مرتبطین با او بوده است، موضوع بعدی سریال «گاندو» یا سریال هایی مانند آن باشد.