هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 تير 1398 ساعت 10:58
پنجشنبه 20 تير 1398 10:26 ساعت
2019-7-11 10:58:51
شناسه خبر : 323142
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: توجه به جوانگرایی و نیروهای دانشگاهی و همچنین تجربه‌گرایی در معرفی حقوقدانان پیشنهادی به مجلس توسط رئیس قوه قضائیه جای تبریک و تقدیر دارد.
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: توجه به جوانگرایی و نیروهای دانشگاهی و همچنین تجربه‌گرایی در معرفی حقوقدانان پیشنهادی به مجلس توسط رئیس قوه قضائیه جای تبریک و تقدیر دارد.
 
حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به معرفی حقوقدانان پیشنهادی به مجلس برای عضویت در شورای نگهبان توسط رئیس قوه قضائیه گفت: آیت الله رئیسی در معرفی حقوقدانان پیشنهادی از اساتید حقوق بهره جسته و این موضوع یعنی تخصص‌گرایی و تجربه گرایی در معرفی حقوقدانان پیشنهادی مشهود و محسوس است.
 
وی افزود: در این بین معرفی شخصیتی مانند دکتر دهقان که سابقه فراوانی در مباحث حقوقی  داشته و سال‌هاست در مجلس در کمیسیون حقوقی و قضایی عضویت دارد و طرح‌های متعددی نیز در این زمینه ارائه کرده جای خشنودی دارد. 
 
«علاوه بر این مشاهده می‌شود که آیت‌الله رئیسی در معرفی حقوقدانان پیشنهادی توجهی به جریانات انقلاب و افراد انقلابی در این رابطه داشته و این موضوع به طور خاص مورد توجه قرار گرفته است.»
 
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: جوانگرایی، دانش‌محوری، تخصص‌گرایی و انقلابی‌گری موضوعاتی بود که در معرفی حقوقدانان پیشنهادی توسط رئیس قوه قضائیه مورد توجه قرار گرفته است. 
 
نوروزی خاطرنشان کرد: اقدام آیت‌الله رئیسی در معرفی حقوقدانان پیشنهادی به مجلس که در آن موارد فوق‌الذکر لحاظ شده جای تبریک و تقدیر دارد.
 
به گزارش فارس، رئیس قوه قضائیه در نامه‌ای خطاب به مجلس، محمد دهقان، علی غلامی، هادی طحان نظیف، محمدحسن صادقی‌مقدم و عبدالحمید مرتضوی را به عنوان حقوقدانان پیشنهادی برای عضویت در شورای نگهبان به مجلس معرفی کرده است.
 
منبع:فارس