هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 16 مهر 1398
ساعت 19:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 تير 1398 ساعت 10:11 2019-7-11 10:11:12
شناسه خبر : 323127
در یک تحول سیاسی بی‌سابقه در الجزایر، نمایندگان پارلمان این کشور عضو حزب معارض «اتحاد اسلامی» را به‌عنوان رئیس پارلمان انتخاب کردند.
در یک تحول سیاسی بی‌سابقه در الجزایر، نمایندگان پارلمان این کشور عضو حزب معارض «اتحاد اسلامی» را به‌عنوان رئیس پارلمان انتخاب کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رأی الیوم، «سلیمان شنین» نماینده جریان معارض «اتحاد اسلامی به‌خاطر نهضت، عدالت و سازندگی» در پارلمان الجزایر به‌عنوان رئیس پارلمان انتخاب شد.
 
جلسه پارلمان چندین ساعت طول کشید و شاهد بحث و جدل‌هایی میان برخی احزاب طرفدار دولت و نامزدهای منتسب به «جبهه آزادی‌بخش ملی»، که اکثریت کرسی‌ها در پارلمان را تصاحب کردند بود که سپس  این افراد، از جمله «عبدالمجید سی عفیف» دبیرکل حزب جبهه آزادی‌بخش ملی و رئیس کمیته امور خارجی و «مصطفی بوعلاق» از رهبران حزب حاکم از نامزدی برای تصدی سمت ریاست پارلمان عقب‌نشینی کردند.
 
سلیمان شنین، روزنامه‌نگار و تاجر برجسته و اولین نماینده اسلام‌گرای برجسته‌ای محسوب می‌شود که هیئت قانونگذاری در تاریخ الجزایر را رهبری می‌کند.
 
ناظران اتفاق نظر دارند که این گام نشان‌دهنده تمایل حکومت در ارائه امتیازاتی برای «حل» بحران سیاسی جاری است که از 5 ماه پیش بر کشور حاکم شده است.
 
«زهیر بوعمامه» تحلیلگر سیاسی درخصوص این تحول سیاسی می‌گوید: «دستیابی سلیمان شنین به کرسی ریاست پارلمان به رؤیای غیرمنتظره از سوی جنبش مردمی شباهت داشت».