هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 25 مهر 1398
ساعت 03:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 تير 1398 ساعت 14:43 2019-7-10 14:43:36
شناسه خبر : 323085
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: رفتار وحشیانه‌ حکومت نیجریه با شیخ زکزاکی برخلاف همه موازین انسانی، بشری و اسلامی است و جامعه بین‌المللی باید هر چه زودتر حاکمان نیجریه را محاکمه کنند.
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: رفتار وحشیانه‌ حکومت نیجریه با شیخ زکزاکی برخلاف همه موازین انسانی، بشری و اسلامی است و جامعه بین‌المللی باید هر چه زودتر حاکمان نیجریه را محاکمه کنند.
 
لطف الله فروزنده عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با  اشاره به سرکوب تظاهرات حامیان «شیخ زکزاکی» در پایتخت نیجریه گفت: حرکت مردمسلمان نیجریه به رهبری شیخ زکزاکی از تحولات مهمی است که اتفاق افتاده و مردم مسلمان نیجریه امروز شخ زکزاکی را به‌عنوان رهبر مطلق خود می‌دانند.
 
معاون پارلمانی رییس جمهور در دولت دهم افزود: رفتار وحشیانه‌ای که حکومت نیجریه با شیخ زکزاکی دارد برخلاف همه موازین انسانی بشری و اسلامی است و جامعه بین‌المللی باید هر چه زودتر حاکمان نیجریه را به استیضاح بکشاند.
 
این استاد دانشگاه تصریح کرد: یک ملت آزادیخواه فردی را به عنوان رهبر خود انتخاب کرده و این رهبر به صورت مسالمت‌آمیز در حال هدایت مردم است تا با ظلم حاکمان آنجا مبارزه کند ولی ما شاهد هستیم که حقوق اولیه بشریت هم رابطه با شیخ زکزاکی رعایت نمی‌شود.
 
فروزنده تصریح کرد: الان همه جوامع باید نسبت به این مسئله حساس باشند و از موضع انسانی دفاع کنند ملتهای مسلمان نباید ساکت بنشینند و یک اجماع بین‌المللی و جهانی باید علیه حاکم نیجریه شکل بگیرد و انشاالله شرایطی به وجود آید که این مرد مجاهد، توانمند و مردی که محبوب مردم است نجات پیدا کند و بتواند کشورش را رهبری کند.
 
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: ما یک کشور انقلابی و اسلامی داریم، و گفتمان انقلاب اسلامی و سردمداری می کنیم برای همین دستگاه دیپلماسی ما باید سریع‌تر از هر کسی در حمایت از شیخ زکزاکی وارد میدان شود و از همه ظرفیت‌ها برای آزادی این مرد بزرگوار استفاده کند.
 
وی گفت‌وگو با کشورهای اسلامی و سازمان های بین المللی را از اقداماتی دانست که دستگاه دیپلماسی و بسیج افکار عمومی می‌تواند در این باره داشته باشد، اظهار داشت: رسانه‌های ما هم نقش بسزایی دارند و همه باید در این زمینه تلاش کنند.
 
فروزنده تاکید کرد: ما بر اساس قانون اساسی و موازین شرعی خود وظیفه داریم از مظلومان حمایت کنیم، مخصوصا ملت های مظلوم و شیخ زکزاکی هم مجاهدی مظلوم است که لازم است دستگاه دیپلماسی ما با تمام قدرت و قوت وارد شود  و از وی دفاع کند.
 
منبع:فارس