هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 25 تير 1399
ساعت 23:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 تير 1398 ساعت 14:37
چهارشنبه 19 تير 1398 14:34 ساعت
2019-7-10 14:37:18
شناسه خبر : 323083
این چه مکانیسمی است که در نتیجه آن حقوق ده‌ها میلیونی به فلان مدیر و سوگلی پرداخت می‌شود اما از پرداخت دستمزد نیروی اوتی عاجز است؟
این چه مکانیسمی است که در نتیجه آن حقوق ده‌ها میلیونی به فلان مدیر و سوگلی پرداخت می‌شود اما از پرداخت دستمزد نیروی اوتی عاجز است؟

زمانی نه چندان دور رئیس کیمته امداد وقتی باخبر شده بود که پرداخت مستمری مددجویان کمیته امداد به مدت نه روز دیر شده، دستور داد که مستمری مددجویان از این پس، قبل از حقوق مدیران و پرسنل این نهاد پرداخت ‌شود. اگر همین رویکرد در دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان شهید گنجی برازجان برقرار بود، حالا لازم نبود که نیروهای اوتی (ساعتی) برای دریافت حداقل حقوق تضییع‌شده خود اعتراض کنند.

خودتان را به جای فلان نیروی اوتی بیمارستان شهید گنجی برازجان بگذارید که چند ماه است از دریافت اندک حقوق خود محروم مانده است، نیرویی که یحتمل متاهل است، پدر یا مادر است و در تابستان داغ سرشار از تدبیر و امید! با هزار و یک مشکل معیشتی و... روبروست.

حالا او حق ندارد احساس ظلم و تبعیض بکند؟ حق ندارد صدای اعتراضش بلند شود؟ حق ندارد بپرسد چرا حقوق آن مدیر نجومی‌بگیر بموقع پرداخت می‌شود اما دستمزد اوتی‌ها ماه‌ها به عقب می‌افتد؟ حق ندارد دستمزد خود را با ردیف «کمک‌ هزینه اوقات فراغت فرزندان» در فیش حقوقی آن مدیر بی‌عمل مقایسه کند و نتیجه بگیرد که شاخص دریافت حقوق، روابط است، نه عملکرد.

این چه مکانیسمی است که در نتیجه آن حقوق ده‌ها میلیونی به فلان مدیر و سوگلی پرداخت می‌شود اما از پرداخت دستمزد نیروی اوتی عاجز است؟ چطور برای هزینه‌های میلیاردی سفر تشریفاتی آقای تدبیر! به کنگان پول هست اما حقوق اوتی‌ها ده ماه عقب می‌افتد؟

اصلاً چرا نیروهای اوتی (که بار سنگینی از امورات بیمارستان بر دوش آنهاست) باید ساعتی، بدون بیمه، بدون مزایا و بدون امنیت شغلی باشند؟ مگر بیمه شدن آنها الزامی نیست؟ پاسخ می‌دهند که اینها بدون مصاحبه و گزینش بکارگیری شده‌اند و رابطه استخدامی ندارند بنابراین از حقوق خود محروم هستند! گیرم که حرف شما درست، چه کسی فارغ از قوانین و مقررات، این افراد را بکارگیری کرده؟ چرا علیه او اعلام جرم نکرده‌اید؟ چرا بدون رابطه استخدامی در یک دستگاه دولتی جذب شده‌اند و بلاتکلیف مانده‌اند؟ این نیروها قربانی ضعف و تصمیم غلط مدیریتی چه کسانی هستند؟

عقل حکم می‌کند که هزینه این تصمیم اشتباه را همان مدیری بپردازد که این وضعیت را پدید آورده، نه نیرویی که زحمت می‌کشد اما مزد متناسب دریافت نمی‌کند و از حقوق خود محروم است. باید با مدیری که باعث شده نیروی اوتی جلوی خانواده خود شرمنده شود، برخورد کرد.

نگذاریم یک مسئله اجتماعی تبدیل به بهانه ای برای سوء استفاده دشمن شود. کاش آقا یا خانم مسئول، نیروی اوتی را درک کند و شهروند درجه دو نپندارد.