هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 تير 1398 ساعت 14:28 2019-7-10 14:28:40
شناسه خبر : 323077
"برایان هوک" نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که کشورش با اعمال تحریم های بی سابقه موفق نشده است ایران را به پای میز مذاکره اجباری بکشاند امروز (چهارشنبه) با تکرار این ادعا که ایران بدون اعمال فشار رفتار خود را تغییر نمی دهد، اعلام کرد که تحریم های جدیدی علیه تهران وضع می کنیم.
 "برایان هوک" نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که کشورش با اعمال تحریم های بی سابقه موفق نشده است ایران را به پای میز مذاکره اجباری بکشاند امروز (چهارشنبه) با تکرار این ادعا که ایران بدون اعمال فشار رفتار خود را تغییر نمی دهد، اعلام کرد که تحریم های جدیدی علیه تهران وضع می کنیم.
 
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مصاحبه با شبکه خبری "الجزیره" قطر افزود ما در مواردی با اروپایی‌ها در خصوص ایران اختلاف داریم اما هیچکس سیاست خارجی توسعه طلبانه تهران را تأیید نمی‌کند.
 
وی مدعی شد: دولت ایالات متحده به دنبال معاهده‌ای با ایران است که مورد تأیید کنگره آمریکا باشد.
 
هوک که کشورش عامل اصلی بروز اختلاف میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس است و علیرغم تلاش‌های چند ساله اخیر نتوانسته است جبهه واحدی از اعضای این شورا در مقابل ایران ایجاد کند ادعا که اگر شورای همکاری خلیج فارس متحد شود، می‌تواند نقشی فعال در مقابله با ایران داشته باشد.
 
این مقام آمریکایی در حالی از تلاش کشورش برای انعقاد معاهده جدید با ایران سخن می‌گوید که با اقدامات یکجانبه دونالد ترمپ در خروج از توفق بین المللی هسته‌ای و همچنین اعمال تحریم‌های سنگین علیه افراد، شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی عملاً امکان هر گونه مذاکره‌ای را از بین برده است.
 
کارشناسان سیاسی می‌گویند؛ بر خلاف ادعای برایان هوک تحریم‌های بی سابقه و پر شمار آمریکایی‌ها تاکنون نتوانسته است ایران را به پای میز مذاکره اجباری بکشاند.
 
«جان یارموث» نماینده دموکرات آمریکایی روز دوشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده را به‌خاطر نحوه برخورد با مسائل مربوط به ایران، یک آدم کم‌عقل و نادان توصیف و ارزیابی کرده است.
 
وی در این باره گفت: ترامپ باید خصوصیات و ویژگی‌های توافق هسته‌ای دوره اوباما با ایران را در نظر می‌گرفت، قبل از آنکه تصمیم به خروج از این توافق بگیرد.
 
«ریچارد نفیو» که از او به عنوان معمار تحریم‌های ایران در دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا یاد می‌شود، یکشنبه در حساب توییتری خود به اقدام جدید ایران در زمینه کاهش تعهدات برجامی واکنش نشان داد و نوشت: مسئله جالب توجه برای من درباره اقدام ایران در خصوص ازسرگیری غنی‌سازی اورانیوم به بالاتر از ۳.۶۷ درصد (و همین‌طور عبور آنها از محدودیت ۳۰۰ کیلوگرم برای ذخائر اورانیوم) آن آدم‌هایی هستند که به من اطمینان خاطر می‌دادند اگر برجام را نقض کرده و به ایرانی‌ها با بازاعمال تحریم‌ها فشار وارد کنیم آنها هم دست روی دست می‌گذارند.
 
«مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا سال گذشته، همزمان با اجرایی شدن مرحله دوم تحریم‌ها پس از خروج آمریکا از برجام در مصاحبه‌ای با «فاکس‌نیوز» با قاطعیت ابراز اطمینان کرد که واکنش ایران به تحریم‌ها از سرگیری برنامه هسته‌ای نخواهد بود.
 
منبع:ایرنا