هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 تير 1398 ساعت 14:20 2019-7-10 14:20:43
شناسه خبر : 323075
رئیس بانک مرکزی فرانسه گفت ایجاد یک سیستم پرداخت واحد اروپایی برای مقابله با رقبای چینی و آمریکایی ضروری است.
رئیس بانک مرکزی فرانسه گفت ایجاد یک سیستم پرداخت واحد اروپایی برای مقابله با رقبای چینی و آمریکایی ضروری است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، فرانسوا ویل روی دو گل، در کنفرانس تأمین مالی شهر پاریس با اشاره به نوآوری‌های جدید در حوزه فناوری‌های مالی گفت که روش‌های پرداخت سنتی دیگر پاسخگوی نیازهای روز جامعه نیست و واقعیت تلخ آن است که کشورهای اروپایی، به استفاده از مکانیسم‌هایی در پرداخت وابسته هستند که خود در آنها هیچ سهمی ندارند.
 
دو گل با اشاره به سهم روز افزون شرکت‌های غیراروپایی از بازار مالی اتحادیه اروپا گفت که یافتن راه حل در مساله پرداخت‌ها برای جلوگیری از نفوذ بیشتر مالی آمریکا و چین باید توسط کشورهای اروپایی کاملاً جدی گرفته شود.
 
بانک‌های اروپایی پیش‌تر در تلاش مشترک خود برای ایجاد یک سیستم مشابه "ویزا کارد" و "مستر کارد" شکست خورده بودند و اکنون فاصله فناوری آنها با فناوری در اختیار چین و آمریکا به ویژه در زمینه پرداخت از طریق گوشی‌های هوشمند رو به افزایش است.
 
از سال ۲۰۱۷ زیرساخت‌های اولیه سیستم پرداخت واحد در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو ایجاد شد اما تاکنون تنها نیمی از بانک‌های این منطقه به این سیستم پیوسته‌اند و بیشترین استفاده از آن برای تراکنش‌های داخلی است.
 
بنوآ کوق، عضو هیأت مدیره بانک مرکزی اروپا در همین رابطه گفت که این بانک از نوامبر سال گذشته شروع به ایجاد زیرساخت‌های پرداخت الکترونیکی کرده است اما سرعت انطباق بانک‌های اروپایی با این سیستم نیز تا جایی کم بوده است که نقش این سیستم از کل پرداخت‌ها بسیار ناچیز بوده است حتی با وجود آنکه استفاده از این سیستم برای بانک‌های اروپایی ارزان‌تر و امن تر از استفاده از سیستم‌های مشابه خارجی بوده است.