هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 20 مرداد 1399
ساعت 21:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 تير 1398 ساعت 14:09
چهارشنبه 19 تير 1398 13:22 ساعت
2019-7-10 14:09:45
شناسه خبر : 323069
کشورهای فرانسه و انگلیس با یک درخواست واشنگتن برای اعزام نیروی زمینی به سوریه موافقت کرده‌اند.
کشورهای فرانسه و انگلیس با یک درخواست واشنگتن برای اعزام نیروی زمینی به سوریه موافقت کرده‌اند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روزنامه اتریشی "استاندارد"، کشورهای فرانسه و انگلیس با یک درخواست آمریکا برای اعزام نیروی بیشتر به سوریه موافقت کرده‌اند.
 
 مجله "فارین پالسی" با استناد به اظهارات یک نماینده دولتی در آمریکا گزارش داد که دولت این دو کشور اروپایی برای افزایش جزئی 10 تا 15 درصدی نیروهای خود در سوریه موافقت کرده‌اند.
 
 
البته پنتاگون هنوز این گزارش را تایید نکرده است. این در حالی است که دولت آلمان درخواست آمریکا برای اعزام نیروهای زمینی به سوریه برای مبارزه با داعش را شدیدا رد کرده است.
 
"اشتفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان روز دوشنبه در سخنانی در برلین اظهار داشت که دولت آلمان تنها می خواهد کمک های نظامی قبلی خود در ائتلاف ضد داعش با هواپیماهای شناسای تورنادو و یک هواپیمای سوخت رسان و مربیان خود در عراق را در پیش گیرد. این عملیات شامل هیچ نیروی زمینی نخواهد بود.
 
جیمز جفری"، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه از دولت آلمان درخواست کرده است که از نیروهای کرد موسوم به دموکرتیک سوریه (SDF) در شمال شرقی این کشور با مربیان، متخصصان لجستیکی و نیروهای کمکی فنی ارتش آلمان حمایت کند.
 
وی در گفتگویی با رسانه های آلمانی گفته است که ما می خواهیم نیروهای زمینی در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی را با بخشی از نیروهای خود جایگزین کنیم. وی انتظار دارد که دولت آلمان در همین ماه جولای به این درخواست آمریکا پاسخ دهد.
 
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه دسامبر اعلام کرده بود که حدود دو هزار نیروی آمریکایی را از شمال شرقی سوریه خارج می کند. این نیروها در این منطقه از ائتلاف نظامی اپوزیسیون موسوم به SDF و دیگر نیروهای شورشی حمایت می کنند.
 
آلمان تا به حال با جنگنده های شناسایی تورنادوی خود و یک هواپیمای سوخت رسان و چندین مربی آموزشی در عراق در ائتلاف ضد داعش شرکت کرده است. این هواپیماها از اردن در این عملیات جنگی مشارکت می کنند. تاریخ این عملیات در اصل در 31 اکتبر منقضی می شود.