هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 17 خرداد 1399
ساعت 19:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 تير 1398 ساعت 13:40
چهارشنبه 19 تير 1398 13:22 ساعت
2019-7-10 13:40:51
شناسه خبر : 323066
پلیس فدرال آلمان با توجه به اینکه در گذشته بیشتر حملات تروریستی در پایتخت‌های کشورهای اروپایی به وقوع پیوسته است یک یگان ویژه ضد تروریستی آموزش دیده را در برلین، پایتخت آلمان مستقر می‌کند.
پلیس فدرال آلمان با توجه به اینکه در گذشته بیشتر حملات تروریستی در پایتخت‌های کشورهای اروپایی به وقوع پیوسته است یک یگان ویژه ضد تروریستی آموزش دیده را در برلین، پایتخت آلمان مستقر می‌کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، رسانه‌های آلمانی از استقرار واحدهای نخبه پلیس آلمان در برلین خبر دادند.  
 
به نوشته نشریه "دی سایت" آلمان، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده نیروهای ویژه موسوم به GSG9 با یک مقر جدید در برلین حدود یک سوم افزایش خواهند یافت و این واحد نخبه پلیس آلمان باید در حملات تروریستی مورد استفاده قرار گیرد.
 
بر اساس تصمیمات اتخاذ شده واحد نخبه پلیس فدرال آلمان موسوم به  GSG9 حالا یک مقر در برلین دارد و در جریان گسترش این نیروهای ویژه حدود یک سوم افزایش خواهند داشت. پلیس فدرال آلمان هم در برنامه ای در "آ ار دی" این خبر را تایید کرده است. اینکه چه تعداد نیرو در این یگان مستقر خواهد شد مسئله ای است که از دلایل تاکتیکی پلیس آلمان در این باره اظهار نظری نکرده است.
 
 
نیروی فدرال پلیس آلمان اعلام کرده است که این تصمیم برای استقرار نیروهای نخبه پلیس در پایتخت ربطی به خطرات کنونی ندارد. اینکه این نیروهای امنیتی ویژه یک مقر جدید در برلین داشته باشند مسئله ای است که از مدتها پیش درباره آن تصمیم گیری شده بود.  مقر اصلی این نیروها همچنان در شهر بن آلمان خواهد بود.
 
پلیس آلمان با این اقدام خود روی تحولات امنیتی سال های گذشته واکنش نشان داده است. بسیاری از حملات تروریستی در سراسر اروپا معمولا در پایتخت های اروپایی اتفاق افتاده است. از طرفی بخصوص حملات تروریستی در فرانسه این مسئله را آشکار کرد که پلیس باید برای سناریوهایی آماده باشد که در آن چندین تروریست مسلح در مکان های مختلف دست به حملات تروریستی می زنند و ممکن است این حملات چندین روز ادامه داشته باشد.
 
این واحد نخبه  پلیس مستقر در برلین  به صورت کلی برای حملات تروریستی که در آن از مواد شیمیایی، بیولوژیکی، مواد رادیواکتیو و یا مواد هسته ای استفاده شده است آموزش دیده‌اند. این نیروها ابتدا موقتا مستقر شده‌اند.
 
نیروهای ویژه موسوم به GSG9 در تهدیدات تروریستی، گروگان گیری ها و جرائم سازمان یافته به طور متوسط 50 بار در سال مورد استفاده قرار می گیرند. این تنها یگان ویژه پلیس فدرال آلمان است که می تواند در خارج نیز مورد استفاده قرار گیرد.