هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 15 مهر 1398
ساعت 01:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 تير 1398 ساعت 13:11 2019-7-10 13:11:22
شناسه خبر : 323049
وزیر راه دریافت مالیات از خانه های خالی از سکنه را برای رونق بخش مسکن امری ضروری دانست و گفت: قانون های لازم برای دریافت مالیات از مسکن های خالی از سکنه وجود دارد.
وزیر راه دریافت مالیات از خانه های خالی از سکنه را برای رونق بخش مسکن امری ضروری دانست و گفت: قانون های لازم برای دریافت مالیات از مسکن های خالی از سکنه وجود دارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره دریافت مالیات از خانه های خالی از سکنه اظهارداشت: خانه های خالی یک عاملی برای در تله قرار دادن منابع کشور شده است و اگر این منابع در مدار باشند به رونق تولید و ساخت و ساز مسکن در کشور کمک می کند.
 
وی دریافت مالیات از خانه های خالی از سکنه را برای رونق بخش مسکن امری ضروری دانست و گفت: قانون های لازم برای دریافت مالیات از مسکن های خالی از سکنه وجود دارد، اما باید یک حسابرسی دقیق برای انجام امور مالیاتی وجود داشته باشد؛ البته در قانون به صورت روشن پیش بینی نشده تا دستگاهی که اطلاعات کافی در این حوزه را دارد محور باشد.
 
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ما با تعاملی که با دستگاه های مختلف داریم که به دنبال آن هستیم که سیستم های اطلاعاتی موجود را به همدیگر متصل کنیم تا بهره بردار آن سازمان امور مالیاتی باشد و از این داده ها بهره برداری کند. به دنبال این هستیم که این سیستم در سال جاری محقق شود.
 
اسلامی در خصوص برنامه ها برای سر و سامان دادن به وضعیت اجاره بها گفت: دولت در طول تاریخ هیچ گاه در حوزه اجرا بها مداخله‌ای نداشته و قانونی هایی که در این حوزه وجود دارد ناظر بر بخش حقوقی است و هیچ گاه دولت وارد قیمت گذاری نشده است، اما نکته حائز اهمیت این است که در اصلاحیه ای ماده ۵۳ قانون مالیات های مستقیم در بحث تبصره ۱۱ برای دولت ارسال کردیم تا مشوق‌های برای صاحب خانه های که مراعات می کنند در نظر گرفته شود و این افراد از یک نوع معافیت مالیاتی و یک نوع مشوق برخوردار باشند.