هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 17 خرداد 1399
ساعت 19:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 تير 1398 ساعت 13:09
چهارشنبه 19 تير 1398 13:03 ساعت
2019-7-10 13:09:20
شناسه خبر : 323046
عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس ضمن تمجید از حمایت های اسد از گروه های مقاومت فلسطین، گفت: تلاش هایی برای از سرگیری روابط حماس و سوریه در جریان است.
عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس ضمن تمجید از حمایت های اسد از گروه های مقاومت فلسطین، گفت: تلاش هایی برای از سرگیری روابط حماس و سوریه در جریان است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه عرب زبان «النهضه نیوز»، «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس، سخنانی را در خصوص روابط این جنبش با سوریه مطرح کرد.
 
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: تلاش هایی در گذشته برای از سرگیری روابط میان حماس و سوریه آغاز شده و این تلاش ها هم اکنون نیز ادامه دارد. ما باید ترتیبی دهیم که با تمامی کسانی که در کنار فلسطین و در مقابل اسرائیل ایستادند، رابطه داشته باشیم.
 
الزهار ادامه داد: مصلحت مقاومت در داشتن روابط خوب با تمامی کشورهایی است که با اسرائیل دشمن هستند و موضع ثابتی در قبال مسأله فلسطین دارند. ازجمله این کشورها می توان به سوریه، لبنان و جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.
 
وی همچنین تأکید کرد: از زمان آغاز بحران سوریه، روابط حماس با این کشور تیره شد. ما باید صداقت داشته باشیم و واقعیت را بگوییم و واقعیت این است که قبل از بحران سوریه، بشار اسد هر کاری را برای ما انجام داد. ما پیش از بحران سوریه، آزادانه در این کشور فعالیت می کردیم؛ درست مانند فعالیت هایمان در فلسطین. بهتر بود که سوریه را ترک نمی کردیم و نه له و نه علیه اسد در بحران سوریه وارد نمی شدیم.
 
الزهار در ادامه یادآور شد: دولت سوریه به ریاست اسد درهای این کشور را نه تنها به روی حماس بلکه به روی تمامی گروه های فلسطینی باز کرد.