هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 25 مهر 1398
ساعت 20:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 18 تير 1398 ساعت 15:46 2019-7-9 15:46:12
شناسه خبر : 322999
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره اینکه ما به شدت برای توسعه کشور به آلومینیوم نیاز داریم، گفت: ظرفیت‌های کشور محدود بوده و بخش وسیعی از مواد اولیه آلومینیوم از خارج کشور تامین می‌شود.
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره اینکه ما به شدت برای توسعه کشور به آلومینیوم نیاز داریم، گفت: ظرفیت‌های کشور محدود بوده و بخش وسیعی از مواد اولیه آلومینیوم از خارج کشور تامین می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، اسحاق جهانگیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به شهرستان لامرد را بازدید از طرح‌های مهم صنعتی و برطرف کردن موانع آنها اعلام کرد و اظهار داشت: در لامرد بعضی از طرح‌های بسیار مهم که جزء مهمترین طرح‌های اقتصاد مقاومتی و کشور است در حال اجرا بوده که یکی از آنها صنعت آلومینیوم است.
 
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره اینکه ما به شدت برای توسعه کشور به آلومینیوم نیاز داریم، افزود: ظرفیت‌های کشور محدود بوده و بخش وسیعی از مواد اولیه آلومینیوم از خارج کشور تامین می‌شود.
 
 وی با اشاره به مصرف بالای انرژی در صنعت آلومینیوم و پیشرفت این صنعت در کشورهای حاشیه خلیج فارس افزود: ایران با این که در این صنعت سابقه بسیار زیادی دارد، نیازمند کارهای جدی‌تر و بزرگتر است.
 
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به حجم بالای سرمایه‌گذاری در طرح آلومینیوم لامرد، گفت: در حال حاضر این پروژه یکی از مهم‌ترین طرح‌های صنعت آلومینیوم کشور با حجم سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلار و چند هزار میلیارد تومان در لامرد در حال اجرا بوده که جزء طرح‌های بزرگ صنعتی کشور است.
 
وی به طولانی شدن زمان اجرای این پروژه مهم صنعتی اشاره کرد و بیان داشت: از نظر من زمان اجرای این پروژه طولانی شده به همین دلیل فکر کردم که باید حتماً بازدیدی از آن داشته باشم تا مشکلات آن بررسی و جهت تا  امسال و یا سال آینده به بهره‌برداری برسد.
 
معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود به طرح‌های بزرگ پالایشگاهی نیز اشاره کرد و گفت: دو طرح بزرگ در بخش پالایشگاهی و پتروشیمی نیز وجود دارد که آنها هم جزء طرح‌های مهم و اساسی کشور هستند، این طرح‌ها حجم سرمایه‌گذاری چند هزار میلیارد تومانی داشته و نقش آنها در توسعه کشور قابل توجه است.
 
جهانگیری در پایان سخنان خود گفت: من فکر می‌کنم در دو سال پایانی دولت آقای روحانی یک مجموعه از طرح‌های بزرگ و کلیدی هست که در سراسر کشور در حال اجرا بوده که باید تمرکز ویژه‌ای روی آنها شود تا بتوانیم طرح‌ها را زودتر به نتیجه برسانیم.