هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 18 مهر 1398
ساعت 15:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 18 تير 1398 ساعت 15:40 2019-7-9 15:40:51
شناسه خبر : 322998
دادستان کل کشور گفت: اهمال در مدیریت امور، عامل بروز فساد در جامعه است و باید با نظارت قوی از چنین مسائلی جلوگیری کرد.
دادستان کل کشور گفت: اهمال در مدیریت امور، عامل بروز فساد در جامعه است و باید با نظارت قوی از چنین مسائلی جلوگیری کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام منتظری پیش از ظهر سه شنبه در نشست شورای اداری ساوه اظهار داشت: نظارت قوی در مجموعه های اداری موجب کاهش فساد بوده و بسیاری از مفاسدی که امروز در جامعه وجود دارد، به واسطه عدم اهتمام در مدیریت بر امور جاری است. انتخاب مدیران سالم موجب امیدواری مردم خواهد بود.
 
دادستان کل کشور ادامه داد: این حرکت منحصر به دستگاه قضایی نیست و مدیران باید با برنامه ریزی، طوری حرکت کنند که هیچکس حتی به فکر انجام کار فاسد نباشند. جلب رضایت مندی مردم و حذف عادات غلط در کشور می تواند به حذف فساد در همه ابعاد منجر شود.
 
وی ادامه داد: در دستگاه قضایی باید با متانت و ارشاد برای رفع مشکلات مردم تلاش نماییم و با کسانی که با مفسده ای، امنیت مردم و جامعه را تهدید می کنند با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.
 
منتظری تکریم ارباب رجوع و تلاش برای ارتقاء رضایتمندی مردم را وظیفه اصلی مدیران و کارکنان دولت عنوان کرد و با بیان اینکه معطل کردن ارباب رجوع شایسته نیست، افزود: تقویت اعتقادات موجب خواهد شد که انسان هیچگاه از مسیر حق منحرف نشود و ما مدیران باید به این سرمایه ها مجهز شویم.
 
دادستان کل کشور عنوان کرد: در نظام اسلامی خطوط قرمز تعیین شده و هرکس بخواهد از خطوط قرمز عبور کند، حکومت و نظام موظف است با او برخورد کند و چنانچه برخورد حکیمانه و با رأفت، موثر واقع نشود برخورد قاطع خواهد شد.
 
وی اظهار کرد: باید تلاش شود موارد، منجر به ایجاد پرونده کیفری و مجازات و زندان و شلاق و مجازات های دیگر نشود، اما در عین حال نباید با افراد فاسد و کسانی که به امنیت جامعه آسیب وارد می‌کنند، مسامحه کرد.
 
منتظری گفت: دستگاه قضایی مصمم است که با عناصر فاسد برخورد کند و از منظر عدالت، افراد تفاوتی با هم ندارند و هر فردی که از خطوط قرمز عبور کند با برخورد عادلانه قضایی مواجه خواهد شد.