98/4/12 - 14:18 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 322633

سقف کاذب ، انتخابی ایده آل جهت زیبا سازی دکوراسیون داخلی میباشد؛ که در عین حال ویژگی های دیگری نیز با خود به همراه دارد . انتخاب درست جنس، رنگ و نورپردازی در سقف کاذب میتواند شگفتی را در دکوراسیون داخلی شما پدید آورد.

 

کاربرد و مزیت

  • مخفی کردن لوله ، سیم کشی و ....
  • زیبایی ظاهری (اجرای انواع طرح و رنگ متناسب با فضا)
  • عایق صدا و دما

 

جنس

مواد مختلفی برای تولید سقف کاذب مورد استفاده قرار میگیرد که عبارتند از : پی وی سی ، گچ ، چوب ، فلز ، طلق و ... که هر یک از این متریال، نوع خاصی از سقف کاذب را شامل میشود همانند: تایل و پانل pvc  ، تایل پلکسی ، آسمان مجازی ، کشسان ، آکوستیک ، کناف و ....

 

چه سقف کاذبی برای محیط شما مناسب است؟

یکی از پر تکرارترین سوالات در زمینه ی سقف کاذب این است که چه متریالی مناسب محیط مورد نظر شما میباشد. برای پاسخ به این سوال باید یکسری مسائل را در نظر بگیرید ، همچون:

 

  1. کاربرد محیط (مسکونی ، اداری ، تجاری ، باشگاه ورزشی ، استخر ، آموزشگاه، درمانی ، آزمایشگاه و ....) به عنوان مثال در فضای مسکونی اولین اولویت زیبایی میباشد ،اما برای اتاق سرور مقاومت مواد در برابر الکتریسیته و حرارت بالا در الویت قرار دارد. پس اولین قدم ، شناسایی شرایط محیطی میباشد.
  2. میزان رطوبت هوا : اینکه رطوبت هوا به چه میزان است نیز در انتخاب سقف کاذب بسیار مهم و تاثیر گذار میباشد. شما باید از متریال های مقاوم در برابر رطوبت و آب استفاده نمایید همچون : پی وی سی ، طلقی ، کشسان و یا کناف ضد آب و رطوبت.
  3. درجه حرارت و میزان گازهای موجود : محیط هایی همچون آزمایشگاه ، استخر باید به میزان حرارت ، انقباض و انبساط ، وجود گازهای شیمیایی توجه و متریالی مقاوم با شرایط ذکر شده را انتخاب نمایید.
  4. اهمیت نور و نورپردازی : طبیعتا نور مورد نیاز در آموزشگاه و یا کلاس های درس با نور مورد نیاز رستوران کاملا متفاوت خواهد بود.

 

چه برند و یا شرکتی در این زمینه معتبر میباشد؟

سوال دیگری که شما هنگام خرید و اجرای سقف کاذب با آن مواجه خواهید شد، این است که چه برند یا شرکتی جهت اجرا و خرید سقف کاذب معتبر میباشد؟ پیشنهاد ما به شما شرکت آذران پلاست رسا ، تولیدکننده و مجری انواع متریالهای دکوراسیون داخلی میباشد که کارنامه ی بسیار درخشانی در این زمینه از خود بجای گذاشته است. با مراجعه به سایت این شرکت میتوانید از تمامی متریال ها و همچنین لیست قیمت هر یک اطلاعات لازم را بدست آورید.