هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 22:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 6 تير 1398 ساعت 12:43
پنجشنبه 6 تير 1398 11:19 ساعت
2019-6-27 12:43:26
شناسه خبر : 322231
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی با وجود کمبودهای مالی دنبال می‌شود، گفت: راه‌آهن خواف ـ هرات تکمیل می‌شود‌.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی با وجود کمبودهای مالی دنبال می‌شود، گفت: راه‌آهن خواف ـ هرات تکمیل می‌شود‌.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، محمد اسلامی ظهر امروز در مراسم افتتاح رسمی پروژه ساماندهی و احداث پل‌های بزرگ و خاص تقاطع سنگ بست شهرستان فریمان اظهار داشت: منابع مالی همواره با کمبود و نقصان روبه‌روست، اما وزارت راه توسعه زیرساخت‌ها را همواره در دستور کار دارد و این مهم یک اصل ثابت و پابرجا است.
 
وزیر راه و شهرسازی گفت: در تلاش هستیم به هر طریق ممکن توسعه زیرساخت‌ها را دنبال کنیم؛ وزارت راه و شهرسازی در تلاش است تا شرایط توسعه کشور را از این طریق فراهم کند.
 
اسلامی خاطرنشان کرد: دو پروژه‌ای که امروز عملیات ساخت آنها آغاز شد شامل بخشی از محورهای ارتباطی تربت حیدریه ـ زاوه و مشهد ـ فریمان همواره جز مواردی بوده ‌که برای بهسازی و رفع ایراداتشان تقاضا وجود داشت زیرا ترافیک در این دو محور زیاد و عرض جاده‌ها کم است.
 
وی افزود: تاکنون ساخت 50 کیلومتر از محور ترانزیتی مشهد - فریمان- تایباد - دوغارون انجام شده و تنها ساخت 10 کیلومتر از آن تا تپه سلام باقی مانده است.
 
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با تکمیل ساخت راه‌آهن خواف ـ هرات  و تکمیل ساخت محور ارتباطی تربت حیدریه - خواف و به ویژه شهر فرودگاهی مشهد  یک مرکز بزرگ حمل و نقل و ترانزیت برای شمال شرق کشور و منطقه غرب آسیا به وجود می‌آید.
 
اسلامی با اشاره به اینکه از طریق تکمیل ساخت پروژه‌های مزبور قادر خواهیم بود برخی از بازارهای از دست رفته کشور در مرزهای شرقی و شمال شرقی را احیاء کنیم تاکید کرد: همچنین با ایجاد تسهیلاتی که می‌تواند مزیت رقابتی ایجاد کند این بخش اقتصادی که در مبادلات تجاری مؤثر است را می‌توان مثمر کرد.