هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 14 آذر 1398
ساعت 07:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 6 تير 1398 ساعت 10:49 2019-6-27 10:49:35
شناسه خبر : 322206
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که قوه قضائیه باید به داد مظلوم برسد، گفت: عملکرد صحیح و بی‌نقص قوه قضائیه اعتماد عمومی را در کشور افزایش می‌دهد.
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که قوه قضائیه باید به داد مظلوم برسد، گفت: عملکرد صحیح و بی‌نقص قوه قضائیه اعتماد عمومی را در کشور افزایش می‌دهد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدرضا آشتیانی اظهار کرد: قوه قضائیه در برقراری امنیت و آسایش در جامعه نقش اساسی و کلیدی دارد به‌طوری‌که عملکرد صحیح و بی‌نقص این قوه می‌تواند اعتماد عمومی را در کشور افزایش دهد.
 
وی با بیان این‌که نوع کار قوه قضائیه با قوای دیگر تفاوت‌های اساسی دارد، ابراز کرد: برقراری عدالت در جامعه اصلی‌ترین وظیفه‌ این قوه است که باید مسؤولان این قوه در تحقق آن تمام سعی و تلاش خودشان را انجام دهند.
 
آشتیانی افزود: قوه قضائیه باید کاری کند که مال، جان، ناموس و امنیت مردم حفظ و عدالت برقرار شود و مهم‌تر از این مردم واقعاً احساس امنیت کنند.
 
وی تصریح کرد: قوه قضائیه باید به داد مظلوم برسد و اجازه ندهد افراد یا گروه‌هایی با بهره‌مندی از برخی امتیازات به مردم ظلم یا به بیت‌المال خیانت کنند.
 
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: اگر در جامعه امنیت به هم بخورد نشان‌دهنده‌ای این است که قوه قضائیه وظیفه‌ خودش را به‌خوبی انجام نداده است و در مقابل اگر قوه قضائیه نقش خودش را به‌خوبی انجام دهد، جامعه به یک ثبات و آرامش واقعی می‌رسد.
 
وی به عملکرد قوه قضائیه در طول انقلاب اشاره و بیان کرد: در 4 دهه اخیر قوه قضائیه نوساناتی داشته است اما در یک سال اخیر به‌خوبی توانسته با مفسدان اقتصادی برخورد کند و کاستی‌های گذشته را تا حدودی جبران کند.
 
آشتیانی حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی در رأس این قوه را موردتوجه قرارداد و گفت: ان‌شاءالله در دوره کنونی و مدیریت جدید قوه قضائیه شاهد تحقق تمام خواسته‌های رهبر انقلاب از این نهاد باشیم.