هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 20 آذر 1398
ساعت 05:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 تير 1398 ساعت 15:45 2019-6-26 15:45:04
شناسه خبر : 322149
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: در جنگ طرابلس لیبی ۷۳۹ نفر کشته و ۴ هزار و ۴۰۷ نفر دیگر زخمی شده‌اند.
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: در جنگ طرابلس لیبی ۷۳۹ نفر کشته و ۴ هزار و ۴۰۷ نفر دیگر زخمی شده‌اند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، از چهارم آوریل گذشته که نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر به طرابلس حمله کرده اند تاکنون هزاران نفر از ساکنان این شهر آواره شده  و در شرایط سختی دراردوگاه ها به سر می برند. این در حالی است که بارها سازمان ملل خواستار برقراری آتش بس در طرابلس شده اما صدای غرش توپ ها و تانک ها همچنان به گوش می رسد.
 
سازمان بهداشت جهانی به تازگی در صحفه اجتماعی خود در فضای مجازی " توئیتر " اعلام کرده است : از زمانی که جنگ طرابلس شعله ور شده تاکنون بیش از 739 نفر جان باخته اند که از این تعداد 41 نفر غیرنظامی هستند.
 
به نوشته تارنمای " الوسط – لییبا " این سازمان تعداد مجروحان جنگ طرابلس را 4 هزار و 407 نفر اعلام و تصریح کرد: از این تعداد 137 نفر شهروند هستند که برای درمان آنان به دارو و تجهیزات پزشکی نیاز شدیدی داریم.
 
به گفته مقامات سازمان بهداشت جهانی، درگیری های نظامی در حومه طرابلس ، عملیات امداد رسانی به غیرنظامیان را با مشکلات زیادی روبرو کرده است، به گونه ای که بیشتر خودروهای حامل دارو ، مواد غدایی و کالاهای مورد نیاز شهروندان امکان عبور از مناطق درگیری  را ندارند،  به همین دلیل،  مجروحان و بیماران با کمبود شدید دارو و خدمات بهداشتی دست و پنجه نرم می کنند.
 
در همین حال، اسپوتینک به نقل از ستاد عملیاتی نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر اعلام کرد: دو گردان از  نیروهای ویژه به حومه طرابلس اعزام شده اند تا ماموریت خود را برای حمله نهایی به طرابلس انجام دهند.
 
این خبرگزاری روسی بدون نعیین زمان این عملیات اعلام کرد: نیروهای حفتر برای حمله به طرابلس آماده شده اند.