هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 تير 1398 ساعت 13:38
چهارشنبه 5 تير 1398 13:32 ساعت
2019-6-26 13:38:49
شناسه خبر : 322109
فرماندهی نیروهای آمریکایی در افغانستان اعلام کرد که دو نظامی این کشور در افغانستان کشته شدند.
فرماندهی نیروهای آمریکایی در افغانستان اعلام کرد که دو نظامی این کشور در افغانستان کشته شدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، فرماندهی ماموریت «حمایت قاطع» از کشته شدن 2 نظامی آمریکایی در افغانستان خبر داد اما جزئیات بیشتری درباره چگونگی و محل مرگ این نظامیان ارائه نکرد.
 
براساس قوانین وزارت دفاع آمریکا تا زمانی که وابستگان نظامیان کشته شده آمریکایی از مرگ آن‌ها مطلع نشده‌اند نام این نظامیان نیز منتشر نخواهد شد.
 
به گزارش «سی‌ان‌ان»، کشته شدن این دو نظامی آمریکایی شمار کشته‌های نیروهای این کشور در افغانستان در سال 2019 را به مجموع 9 نفر می‌رساند.
 
آمریکا از 7 اکتبر سال 2001 میلادی در افغانستان حضور دارد و تاکنون بیش از 2 هزار و 400 نظامی این کشور در افغانستان کشته شده‌اند.
 
خبر کشته شدن این نظامیان آمریکایی در حالی منتشر شده است که «مایک پامپئو» وزیر خارجه این کشور روز گذشته در سفری از پیش اعلام نشده به کابل آمد تا با مقامات افغان درباره وضعیت امنیتی این کشور و روند صلح گفت‌وگو کند.
 
پامپئو در اقامت تقریبا 7 ساعته خود در افغانستان و پیش از سفر به هند اظهار داشت که در مذاکرات با طالبان «پیشرفت واقعی» صورت گرفته و از آمادگی واشنگتن برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان خبر داد.
 
«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان اعلام کرد که این نظامیان در کمین طالبان کشته شدند. در این بیانیه آمده است که این نظامیان روز گذشته در شهرستان «سیدآباد» ولایت «وردک» مورد حمله طالبان قرار گرفتند.