هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 22 مرداد 1399
ساعت 22:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 تير 1398 ساعت 12:09
چهارشنبه 5 تير 1398 12:01 ساعت
2019-6-26 12:09:01
شناسه خبر : 322080
وزیر حقوق بشر پاکستان اعلام کرد: سیاستمداران گذشته که باعث افتادن پاکستان در دام گروه ویژه اقدام مالی شده‌اند باید مجازات شوند.
وزیر حقوق بشر پاکستان اعلام کرد: سیاستمداران گذشته که باعث افتادن پاکستان در دام گروه ویژه اقدام مالی شده‌اند باید مجازات شوند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ای.آر.وای نیوز، «شیرین مزاری» وزیر حقوق بشر پاکستان اعلام کرد: سیاستمداران و مسئولین دولت‌های گذشته که باعث افتادن پاکستان در دام FATF و قرار گرفتن نام اسلام آباد در لیست خاکستری این گروه شده‌اند باید حساب پس دهند.
 
وی تصریح کرد: اگر دولت‌های گذشته به نقش و وظایف خود توجه کرده و به آن عمل می کردند امروز مجبور نبودیم برای خروج از نظارت ویژه این گروه تلاش کنیم.
 
شیرین مزاری گفت: در گذشته فساد مالی و پول شویی ضربه‌های جبران ناپذیری به کشور زد و همین باعث شد تا نسل امروز سختی‌ها را تحمل کنند.
 
وی اظهار داشت: این دید را حتی مسئولین کشور عربستان نیز داشتند که خود را از نظارت ویژه FATF خارج کنند ولی متاسفانه در پاکستان این دید وجود نداشت.
 
در حال حاضر پاکستان در لیست نظارت ویژه این گروه قرار دارد و سران FATF از دولت اسلام آباد خواسته اند مانع تراکنش های مالی در حمایت از افراط گرایان شوند.
 
یکی از مهمترین اهداف دولت فعلی پاکستان خارج کردن نام این کشور از لیست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی است.
 
حزب تحریک انصاف معتقد است با خارج شدن نام پاکستان از لیست نظارت ویژه توجه سرمایه گذاران خارجی به اسلام آباد افزایش خواهد یافت.