98/4/5 - 12:02 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 322074
کره شمالی اعلام کرد، واشنگتن درصدد است "ما را به زانو درآورد" اما، "ما تسلیم تحریم های تحت امر آمریکا نخواهیم شد."
کره شمالی اعلام کرد، واشنگتن درصدد است "ما را به زانو درآورد" اما، "ما تسلیم تحریم های تحت امر آمریکا نخواهیم شد."
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی، وزارت خارجه این کشور امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: چنانچه کسی به خود جرأت زیرپا گذاشتن استقلال ما را بدهد، ما برای دفاع از خود، در اعمال قدرت درنگ نخواهیم کرد.
 
این وزارتخانه با استناد به ادعای آمریکا در زمینه قاچاق انسان و سرکوب آزادی‌های مذهبی از سوی پیونگ یانگ، افزود، آمریکا همچنان دشمن کره شمالی است.
 
با وجود تبادل اخیر نامه بین "کیم جونگ اون" و "دونالد ترامپ"، این بیانیه نشان دهنده بی اعتمادی کره شمالی به آمریکاست.
 
طبق اعلام وزارت خارجه کره شمالی، تداوم تحریم‌های آمریکا علیه کره شمالی، چالشی مستقیم برای توافقنامه سنگاپور است.
 
نشست نخست ترامپ و کیم در ژوئن گذشته در سنگاپور به توافقنامه‌ای مبهم در رابطه با خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی در ازای لغو تحریم‌های آمریکا ختم شد. دومین نشست این دو که فوریه امسال در هانوی ویتنام برگزار شد، بدون نتیجه پایان یافت و مذاکرات هسته‌ای آمریکا و کره شمالی در همان نقطه متوقف شد.
 
به گزارش ایرنا، کره جنوبی در ادامه تلاش‌ها برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای آمریکا و کره شمالی، از پیونگ یانگ خواست پیش از سفر ترامپ به سئول پس از پایان نشست گروه ۲۰ در اوزاکای ژاپن، دو کره با یکدیگر گفت وگو کنند.
 
نشست گروه ۲۰ از ۲۷ تا ۲۹ ژوئن (۶ تا ۸ تیر ۱۳۹۸) در ژاپن برگزار می‌شود.
 
"شیء جین پینگ"، رئیس جمهوری چین که در نشست گروه ۲۰ در اوزاکا شرکت و احتمالاً در حاشیه این نشست با ترامپ دیدار می‌کند، پنجشنبه پیش، برای اولین بار طی ۱۴ سال گذشته، به کره شمالی سفر کرد.