هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 23:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 تير 1398 ساعت 10:07
چهارشنبه 5 تير 1398 09:53 ساعت
2019-6-26 10:07:15
شناسه خبر : 322030
رئیس تشریفات دولت ترامپ در آستانه سفر رئیس‌جمهور آمریکا به ژاپن برای حضور در نشست سران کشورهای اقتصادی جهان موسوم به گروه 20 برکنار شد.
رئیس تشریفات دولت ترامپ در آستانه سفر رئیس‌جمهور آمریکا به ژاپن برای حضور در نشست سران کشورهای اقتصادی جهان موسوم به گروه 20 برکنار شد.
 
به گزارش رجانیوزبه نقل از فارس، در آستانه نشست کشورهای اقتصادی جهان موسوم به گروه 20 (G20)، رئیس تشریفات دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا از سمت خود برکنار شد.
 
به گزارش شبکه آمریکایی «ان بی سی نیوز»، مقامات آمریکایی می‌گویند که این برکناری در بحبوحه تحقیقات در خصوص اتهامات تبعیض و آزار و اذیت وارده به وی صورت گرفته است و دیگر به کار بازگردانده نمی شود.
 
دو تن از مقامات آمریکایی اعلام کردند که کارکنان بخش تشریفات دولت ترامپ مطلع شدند که «شان لاولر» رئیس تشریفات دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا تا زمان مشخص شدن نتیجه تحقیقات برای مدت نامحدود از سمت خود معلق می‌شود.
 
یک مقام دیگر آمریکا اعلام کرد که لاولر به وزارت خارجه آمریکا گفته بود که قصد دارد بعد از نشست گروه 20، استعفا کند.
 
نشست دو روزه سران اقتصادی جهان قرار است طی روزهای 28 و 29 ژوئن (7 و 8 خردادماه) در شهر «اوساکا» ژاپن برگزار شود.
 
لاولر در سپتامبر 2017 توسط ترامپ برای ریاست تشریفات دولت ترامپ نامزد شد و درجه سفیری را دریافت کرد و در نوامبر 2017 مورد تأیید سنا قرار گرفت.
 
وزارت خارجه آمریکا حاضر به اظهارنظر در خصوص این خبر نشد و یکی از کارکنان دفتر لاولر که روز سه‌شنبه به تلفن شبکه ان بی سی نیوز پاسخ داد، گفت که لاولر در دفتر حضور ندارد. لاولر نیز پس از آن حاضر به اظهارنظر درباره این اخبار نشده است.
 
مقامات آمریکایی که با شبکه ان بی سی نیوز درباره وضعیت لاولر گفت‌وگو کردند، هیچ‌کدام حاضر به شفاف‌سازی درباره مشخصات اتهامات وارده به وی نشدند و تنها اعلام کردند که تعداد زیادی از کارکنان دفتر وی، در اعتراض به سوء مدیریت و سوء رفتار لاولر، استعفا کرده‌‌اند.
 
بنا به گفته دو تن از مقامات آمریکایی، در میان رفتارهای نگران‌کننده لاولر این بوده است که با خود تازیانه به محل کارش می‌برده تا در میان همکارانش ایجاد رعب و وحشت کند.
 
طبق این گزارش، رئیس تشریفات از جایگاه شغلی بالایی در دیپلماسی آمریکا برخوردار است و مسئولیت نظارت بر نشست‌های دیپلماتیک مقامات عالیرتبه همچون نشست‌های دوجانبه رئیس‌جمهور آمریکا، معاون رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه را برعهده دارد.