98/4/4 - 15:51 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 322006
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: پهپاد امریکایی به طور قطع در آب‌های ایران بوده که گزارشات نشان می‌دهد چهارمایل یا بیش از هفت کیلومتر در مرزهای سرزمین ایران بوده است.
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: پهپاد امریکایی به طور قطع در آب‌های ایران بوده که گزارشات نشان می‌دهد چهارمایل یا بیش از هفت کیلومتر در مرزهای سرزمین ایران بوده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، امیر سرتیپ دوم مجید فخر اظهار کرد: واضح است کشوری همچون ایران که سواحل گسترده ای در شمال و جنوب دارد باید در این حوزه حرف زیادی برای گفتن داشته باشد.
 
وی افزود: چند سال پیش رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه ایران کشوری با ساحل فراوان است اما دریایی نیست، باعث شد توجه در به کارگیری از سواحل. بستر و دریا بیش از پیش شود.
 
وی ادامه داد: در همین خصوص توجه ویژه‌ای به سواحل مکران صورت گرفت و کار در حال پیگیری است. این موضوع در سازمان جغرافیایی دیگر سازمان‌ها مورد پیگیری قرار گرفت تا هر چه بیشتر در این پروژه از دریا اطلاعات دریافت شود.
 
سرتیپ دوم فخری با اشاره به اینکه اطلاعات هیدروگرافی از طریق  سازمان‌های دارای تجهیزات به دست آمده و لازم است در این زمینه وظایف به خوبی انجام گیرد، تصریح کرد: این همایش بستری برای گفتمان سازی، شناخت و تعامل بخش خصوصی و دولتی است تا شاهد تولید داده های بیشتر هیدروگرافی در توسعه دریاها باشیم.
 
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در خصوص انهدام پهباد امریکایی از سوی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران و سقوط آن در آب‌های کشور گفت: پس از سقوط این پهباد اقدامات اولیه انجام و موقعیت آن شناسایی شد. این پهباد به طور قطع در آبهای ایران بوده که گزارشات نشان می‌دهد چهارمایل یا بیش از هفت کیلومتر در مرزهای سرزمین ایران بوده است.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه به طور قطع موقعیت این پهباد بعد از اصابت موشک بر فراز آسمان ایران تغییر کرده است گفت: پهپاد سقوط کرده بیش از چهار مایل در مرز آبی ایران قرار داشته که پس از برخورد موشک و ایجاد انحراف در فاصله اعلام شده از مرزهای آب‌های سرزمین ایران سقوط کرده است.