هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 مرداد 1399
ساعت 19:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 تير 1398 ساعت 15:47
سه شنبه 4 تير 1398 15:42 ساعت
2019-6-25 15:47:33
شناسه خبر : 322001
یک تحلیلگر امور بین الملل پاکستان نوشت: دولت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نه تنها سیاست مشخصی درباره ایران ندارد بلکه متقاعد کردن اروپا علیه تهران نیز برای واشنگتن سخت شده است.
یک تحلیلگر امور بین الملل پاکستان نوشت: دولت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نه تنها سیاست مشخصی درباره ایران ندارد بلکه متقاعد کردن اروپا علیه تهران نیز برای واشنگتن سخت شده است.
 
«تیمور شامی» در مقاله‌ای با عنوان اختلافات ایران و آمریکا که روز سه شنبه در روزنامه پاکستانی «اکسپرس تریبیون» منتشر شد، افزود: واشنگتن در بحث ایران دچار سردرگمی است، ترامپ و یارانش فقط به دنبال تخریب دستاوردهایی هستند که در زمان اوباما حاصل شده بود.
 
وی گفت: متقاعد کردن اروپایی‌ها علیه ایران نیز کار را برای طرف آمریکایی سخت‌تر کرده است با این حال ایران تنها نیست و متحدان قوی مانند مسکو و پکن در کنار تهران قرار دارند.
 
این کارشناس پاکستانی اظهار داشت: روسیه و چین متحدان استراتژیک ایران شناخته می‌شوند، ما شاهد همکاری‌های تضمین شده تهران و مسکو در سوریه بودیم که چطور به تثبیت دولت بشار اسد کمک کردند.
 
وی تحکیم روابط ایران و روسیه به ویژه در عرصه‌های امنیتی و نظامی را پیام بسیار روشن برای جهان دانست و افزود: مسکو رفتارهای کاخ سفید در قبال ایران را غیرمسئولانه و نتایج آن را غیرقابل قبول می‌داند.
 
تیمور شامی با اشاره به بالا رفتن اختلافات تهران و واشنگتن و تبعات منفی هرگونه رویارویی در منطقه که بیشتر متوجه کشورهای همسایه به ویژه پاکستان است، افزود: اسلام آباد در ماه‌های اخیر تلاش‌هایی را در منطقه با حمایت از راه حل های استراتژیک آغاز کرد و ایران از اهمیت ویژه ای در این خصوص برخوردار است.
 
وی اظهار داشت: ایران و پاکستان همواره برای صلح و ثبات در منطقه و دفع تهدیدها و چالش‌های مشترک منطقه‌ای با یکدیگر همکاری کرده‌اند و سفر اخیر عمران خان به تهران نیز تداوم رویکرد اسلام آباد به امنیت منطقه بود.
 
این کارشناس پاکستانی گفت: تهران و اسلام آباد با تهدید مشترک حضور داعش در افغانستان روبرو هستند و دو کشور باید مکانیزم مشترکی را برای دفع این چالش‌ها تدوین کنند بنابراین بروز هرنوع درگیری جدید در منطقه ضربه جدی به تلاش‌های صلح وارد آورده و معیشت آسیا و خاورمیانه را نیز از بین خواهد برد.
 
منبع:ایرنا