هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 تير 1398 ساعت 14:13
سه شنبه 4 تير 1398 13:19 ساعت
2019-6-25 14:13:10
شناسه خبر : 321954
حجت الاسلام ذوالنور معتقد است که تحریم‌های جدید آمریکایی‌ها علیه ایران بی‌خاصیت است و به تعبیری، حنای تحریم‌هایشان رنگی ندارد.
حجت الاسلام ذوالنور معتقد است که تحریم‌های جدید آمریکایی‌ها علیه ایران بی‌خاصیت است و به تعبیری، حنای تحریم‌هایشان رنگی ندارد.
 
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دور جدید تحریم‌های آمریکا، گفت: تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران یک امر طبیعی است، آمریکا نسبت به ما خصومت و دشمنی جدی دارد، تا الآن هم که اگر کاری نکرده، نتوانسته است، نه اینکه نخواسته، همه تلاشش را به کار گرفته و از این به بعد هم همین جور خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه تحریم‌های اخیر آمریکا، جدید نیست، اظهار داشت: این تحریم‌ها از گذشته نیز بوده است، اینها در چند مرحله سپاه را جزئی و کلی تحریم کردند، مثلا گوشه دیگری را بگیرد و تحریم کند، مضحک است، حتی کل سپاه را به عنوان سازمان تروریستی تحریم کرده و معنایی ندارد که دوباره تحریم کند.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: آمریکایی‌ها شب گذشته وزیر امور خارجه ما را تحریم کردند، وی یک مقام رسمی دیپلماتیک است و بالاترین جایگاه دیپلماسی را در کشور ما دارد و براساس هیچ قانون و روابط بین‌المللی، نمی‌توانند این کار را بکنند.
 
حجت‌الاسلام ذوالنور با تأکید بر اینکه مسیر این تحریم‌ها تأثیری در اراده ملت ایران ندارد و آمریکایی‌ها باید بدانند که با این تحریم‌ها ایستادگی مردم ایران بیشتر از گذشته خواهد شد، گفت: این تحریم‌ها نشان‌دهنده اوج استیصال آمریکایی‌ها در تحریم جمهوری اسلامی ایران است.
 
وی اضافه کرد: این تحریم‌های آمریکا تکراری، بی‌خاصیت و بی‌ثمر است، آمریکایی‌ها هیمنه و اقتدارشان پیاپی و مسلسل‌وار شکسته شده است. انتصاب سرلشکر سلامی در فرماندهی سپاه نیز موجب ترس آمریکایی‌ها شد، بی‌اعتنایی ایران به پیام آمریکا که از طریق  "شینزو آبه" اعلام شده بود،نیز موجب تزلزل جایگاه آمریکایی‌ها شد.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: آمریکایی‌ها ادعا می‌کردند که پهپادشان رادارگریز است و وقتی توسط پدافند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سرنگون شدند، نزد حامیان منطقه‌ای‌شان نیز شرمنده شدند، در این شرایط برای جبران این تحقیرها و برای التیام دلشان، کینه‌شان را از طریق تحریم‌ها بروز می‌دهند.
 
حجت‌الاسلام ذوالنور با تأکید بر اینکه این تحریم‌های آمریکا چیز جدیدی نیست و اتفاق خاصی نخواهد افتاد، گفت: مسیر مقاومت در برابر زورگویی‌های آمریکایی‌ها همچنان ادامه دارد، زیرا اینها صداقت ندارند و دچار استاندارد دوگانه و رفتار چندگانه در منطقه هستند.
 
وی تأکید کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند که با این تحریم‌ها راهی برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران باز نخواهند کرد، زمانی می‌توانند با جمهوری اسلامی ایران مذاکره کنند که از موضع احترام با مردم ایران صحبت کنند.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه حنای آمریکایی‌ها در تحریم ایران رنگی ندارد، گفت: با توجه به اینکه تحریم‌ها بی‌اثر بوده، به تحریم افراد روی آورده‌اند که نشان می‌دهد خودشان هم به بی‌اثر بودن تحریم‌ها پی برده‌اند.
 
حجت‌الاسلام ذوالنور در پاسخ به این سوال که آیا تحریم‌های آمریکا جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره می‌آورد، افزود: میز مذاکره تحریم‌ها را برنمی‌دارد، بلکه امتیاز بیشتری به دشمن خواهد داد، چون آنها نمی‌خواهند با ما تفاهم کنند، بلکه می‌خواهند ما را محدود کنند.
 
وی اضافه کرد: آنها برای مذاکره، از اول موضوع تعیین می‌کنند، در این شرایط مذاکره امکان‌پذیر نیست، مذاکره باعث می‌شود تا قدرت مانور ما محدود شود و هر چه قدرت ما محدودتر شود، آسیب بیشتری خواهیم دید، بنابراین هیچ رفتار آمریکایی‌ها، جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره نخواهد کشاند.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: مذاکره در شرایطی صورت می‌گیرد که آمریکا از خر شیطان پیاده شود، از موضع احترام با ملت ایران برخورد کند، گذشته سیاه‌شان را جبران و تطهیر و با نگاه به منافع متقابل با ملت ایران صحبت کنند.
 
نماینده مردم قم در مجلس در پایان خاطرنشان کرد:  هر چقدر آمریکایی‌ها از موضع قلدری و زورگویی ورود کنند، قطعا تنفر مردم ما از آنها بیشتر خواهد شد. 
 
منبع:تسنیم