هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 14:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 تير 1398 ساعت 14:12
سه شنبه 4 تير 1398 13:19 ساعت
2019-6-25 14:12:17
شناسه خبر : 321953
دبیرکل ناتو در دیدار با وزیر خارجه پاکستان ضمن تاکید بر آغاز هر چه زودتر گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی گفت که تلاش‌ها برای تحقق صلح ادامه یابد.
دبیرکل ناتو در دیدار با وزیر خارجه پاکستان ضمن تاکید بر آغاز هر چه زودتر گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی گفت که تلاش‌ها برای تحقق صلح ادامه یابد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در دیدار با «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان حمایت خود را از تحولات اخیر در راستای بهبود روابط دوجانبه افغانستان و پاکستان اعلام کرد.
 
وی تاکید کرد که گفت‌وگوهای بین‌الافغانی باید هر چه زودتر آغاز شود و تلاش‌ها برای تحقق صلح در این کشور، از جمله رویکرد سازنده کشورهای منطقه برای کمک به این روند نیز ادامه یابد.
 
دبیرکل ناتو پیش از این نیز دربار حضور نظامیان ناتو در افغانستان گفته بود که اعضای این سازمان هنوز تصمیمی درباره نقش آینده خود در افغانستان نگرفته‌اند و تصمیم‌گیری در این باره به نتیجه روند صلح بستگی دارد.
 
پاکستان اخیراً نشستی را در ارتباط با صلح افغانستان برگزار کرد که انتقاد برخی مقامات و شخصیت‌های سیاسی افغان را در پی داشت. در این نشست که با حضور 57 نفر از چهره‌های سیاسی افغان در لاهور برگزار شد هیچ نماینده‌ای از دولت افغانستان و یا طالبان حضور نداشت.
 
«فضل هادی مسلمیار» رئیس سنای افغانستان در واکنش به این موضوع تصریح کرد، هر تعاملی که در راستای صلح در افغانستان صورت می‌گیرد باید به رهبری دولت این کشور باشد.
 
وی گفته بود که مقامات پاکستانی در 18 سال گذشته هرگز عملکرد صادقانه‌ای در قبال افغانستان نداشتند.