هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 مرداد 1399
ساعت 19:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 تير 1398 ساعت 11:28
سه شنبه 4 تير 1398 11:05 ساعت
2019-6-25 11:28:41
شناسه خبر : 321904
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به افزایش همکاری‌های تجاری و اقتصادی بوشهر و قطر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده میزان مبادلات تجاری ایران و قطر تا ۵ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.
 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به افزایش همکاری‌های تجاری و اقتصادی بوشهر و قطر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده میزان مبادلات تجاری ایران و قطر تا ۵ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سعید زرین‌فر صبح امروز در بررسی فعالیت کشتی مسافری و تجاری گراندفری با بیان اینکه استان بوشهر در موقعیت ویژه‌ای در بعد اقتصادی، تجاری و اقتصادی قرار دارد اظهار داشت: استان بوشهر با 5 کشور حوزه خلیج فارس همسایه است که این خود موقعیت استان بوشهر را در ابعاد گوناگون مورد توجه قرار داده است.
 
وی، نزدیکترین کشور با استان بوشهر را قطر دانست و تصریح کرد: فاصله کم بنادر استان بوشهر  با بنادر قطر ظرفیت مبادلات تجاری و اقتصادی را افزایش داده است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از افزایش مبادلات تجاری استان بوشهر با قطر خبر دادو بیان کرد: در 2 سال گذشته حجم صادرات ایران به کشور قطر 9 برابر افزایش یافته که بخش عمده‌ای آن از بنادر استان بوشهر بوده است.
 
زرین‌فر با تاکید بر تقویت همکاری اقتصادی و تجاری دو کشور دوست و همسایه ایران و قطر تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده میزان مبادلات تجاری ایران و قطر تا 5 میلیارد دلار افزایش می‌یابد و این در حالی است که صادرات بوشهر به قطر از بنادر مختلف استان از جمله بندر دیر و پایانه صادراتی مواد معدنی این استان افزایش یافته است.
 
وی، با اشاره به راه‌اندازی خط کشتیرانی بوشهر - قطر افزود: در این راستا کشتی مسافری و تجاری گراند‌فری در اسکله بندر بوشهر پهلو گرفت که در مرحله نخست در بعد تجاری فعالیت خود را آغاز می‌کند و سپس گردشگری دریایی مورد توجه ویژه این کشتی پیشرفته و مدرن است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر این استان را کریدور شمال به جنوب و کشورهای آسیایی دانست و تصریح کرد: با توجه کم بودن فاصله بوشهر با قطر و بهترین مسیر با مرکز و شمال کشور، استان بوشهر به عنوان کریدور شمال به جنوب و کشورهای آسیایی مورد توجه قرار دارد.
 
زرین‌فر، توسعه گردشگری دریایی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های استان بوشهر دانست و افزود: برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان بوشهر برنامه ویژه‌ای تدوین و اجرایی شده و در این راستا تسهیلات اعتباری و بانکی به آنان پرداخت می‌شود.
 
وی بیان کرد: در گردشگری دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، تسهیلات بدون سود و بهره پرداخت می‌کند که این خود زمینه توسعه گردشگری دریایی در استان بوشهر را افزایش داده است.