هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 24 آذر 1398
ساعت 13:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 تير 1398 ساعت 12:25 2019-6-24 12:25:22
شناسه خبر : 321852
به نقل از کیهان، حامد دارابی با بیان اینکه تمام زیرساخت‌ها در مرز خسروی آماده تردد زائران است، با پیش‌بینی بازگشایی مرز خسروی برای تردد زائران اربعین حسینی(ع) گفت: شورای امنیت ملی موافق بازگشایی مرز خسروی است اما در یک بند از موافقت‌نامه خود اعلام کرده که شرط بازگشایی مرز خسروی تأمین امنیت زائران ایرانی از سوی طرف عراقی است.
 
وی با اعلام اینکه سازمان حج و زیارت ایران و عراق و سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق پیگیر بازگشایی مرز خسروی هستند افزود: دفتر نخست‌وزیری عراق موضوع تأمین امنیت زائران و بازگشایی مرز خسروی را به فرمانده عملیات بغداد بزرگ واگذار، و اعلام کرده است: اگر فرمانده عملیات بغداد بزرگ تأمین امنیت را بپذیرد ما موافق بازگشایی هستیم.
 
دارابی با‌اشاره به اینکه فرمانده عملیات بغداد بزرگ نیز این موضوع را به فرمانده عملیات استان دیاله عراق به‌عنوان استان هم‌مرز کرمانشاه در آن سوی مرز محول کرده است ابراز کرد: آخرین اقدامی که انجام شده این است که فرمانده عملیات ارتش دیاله عراق با تأیید امنیت زائران در این استان، موافقت خود را با موضوع بازگشایی مرز به‌صورت کتبی اعلام کرده و آن را به فرمانده عملیات بغداد بزرگ ارجاع داده است.
 
مدیرکل حج و زیارت‌ استان کرمانشاه با‌اشاره به اینکه فرمانده عملیات بغداد بزرگ نیز تعیین تکلیف نهایی را به دفتر نخست‌وزیری عراق واگذار کرده است، عنوان کرد: ما اکنون منتظر هستیم دفتر نخست‌وزیری کشور عراق موضوع تأمین امنیت زائران از مرز خسروی را به‌صورت مکتوب به سفارت جمهوری اسلامی ایران اعلام کند.
 
وی با تصریح به اینکه استانداری کرمانشاه، سپاه، نمایندگی سازمان حج و زیارت کشور عراق، شورای امنیت ملی، اداره کل حج و زیارت استان آمادگی صددرصد خود را برای بازگشایی مرز خسروی اعلام کرده‌اند، گفت: حج و زیارت کرمانشاه آمادگی کامل دارد تا در صورت بازگشایی مرز خسروی ظرف 48 ساعت بخشی اعظم از زائران عتبات عالیات را در این مرز پذیرایی کند.
 
مدیرکل حج و زیارت‌ استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: هنوز موافقت کتبی دفتر نخست‌وزیری عراق به سفارت جمهوری اسلامی ابلاغ نشده است و هر موقع این ابلاغ کتبی از سوی نخست‌وزیری عراق اعلام شود ما آمادگی کامل برای بازگشایی مرز خسروی را داریم و همه مسئولان استانی به‌طور جدی پای کار هستند.