هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 14:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 تير 1398 ساعت 12:21
دوشنبه 3 تير 1398 12:20 ساعت
2019-6-24 12:21:54
شناسه خبر : 321845
شهردار لندن در ادامه درگیری لفظی خود با رئیس‌جمهور آمریکا، ترامپ را یک کودک 6 فوتی(190سانتیمتری) خواند.
 
به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، صادق‌خان روز شنبه در جمع معلمان انگلیسی در ساختمان شهرداری «وست مینیستر» با اشاره به خاموش بودن دستگاه تلفن همراهش با طعنه به ترامپ گفت: «آن‌هایی که تلفن‌همراهشان روشن است، اگر فردی شروع به ارسال توئیت درباره من کرد، یک کودک ۶فوت و ۳ اینچی، به من اطلاع ندهید!؟»
 
اشاره صادق خان به توئیت بازی‌های ترامپ درباره مسائل مختلف از جمله مسائل و بحران‌های مهم بین‌المللی است. پیش‌ از این ترامپ در جریان سفرش به لندن در هواپیما در حساب توئیتری خود کوتاهی قد صادق‌خان را به تمسخر گرفته و او را «بازنده کامل» خوانده بود. شهردار لندن در پاسخ به آن گفته بود: «این مسأله‌ای به مراتب فراتر از توهین‌های بچه‌گانه‌ای است که باید دون شأن رئیس‌جمهور ایالات متحده باشد».
 
ترامپ در توئیت دیگری با اشاره به افزایش قتل‌های خیابانی با سلاح‌ سرد در لندن، صادق‌خان را «فاجعه» خطاب کرده بود.ترامپ این حملات توئیتری را در پاسخ به انتقاد صادق‌خان از وی بیان داشت که ادبیات رئیس‌جمهور آمریکا را مشابه فاشیست‌های قرن بیستم توصیف کرده بود.
 
«جرمی کوربین» رهبر حرب کارگر انگلیس در واکنش به توئیت‌های ترامپ علیه صادق‌خان گفت: «کاملاً دردناک است که ببینیم دونالد ترامپ از تراژدی کشته شدن مردم برای حمله به شهردار استفاده می‌کند». از سوی دیگر «جرمی هانت» وزیر امور خارجه بریتانیا و کاندیدای تصاحب مقام نخست‌وزیری این کشور، در نشست انتخاباتی روز دوشنبه با حضور خبرنگاران در خصوص توئیت‌های اخیر ترامپ علیه صادق‌خان گفت: «ترامپ منش خودش را دارد. اما ۱۵۰ درصد موافقم که خان باید تمرکز بیشتری بر جرائم مرتبط با چاقو داشته باشد و کمتر سیاست‌بافی کند».صادق خان و ترامپ از سال ۲۰۱۶ یعنی زمانی که خان به سمت شهرداری لندن منصوب شده است، با هم مشکل دارند.
 
پس از اینکه شهردار لندن از دیدگاه رئیس‌جمهور آمریکا درباره اسلام انتقاد کرد، ترامپ هم از صادق خان خواست تا تست هوش بدهد. همچنین در پی حمله تروریستی در لندن و در سال ۲۰۱۷، ترامپ هم صادق‌خان را به باد انتقاد گرفت. وی جولای پارسال، گفت که شهردار لندن در زمینه مقابله با تروریسم عملکرد بسیار بدی داشته است.
 
منبع: فارس