هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 02:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 تير 1398 ساعت 12:02
دوشنبه 3 تير 1398 11:53 ساعت
2019-6-24 12:02:14
شناسه خبر : 321834
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته به دلیل خشکسالی شدید در استان سطح زیر کشت محصولات کشاورزی به ویژه زراعی با کاهش ۳۲ درصدی رو به رو بود.
 
‌زورقی در گفتگو با ایسنا- افزایش ۶۴ درصدی تولیدات باغی، رشد ۱۱۲ درصدی ماهیان سرد آبی و ۱۹ درصدی ماهیان گرم آبی را از جمله دستاورد‌های حوزه کشاورزی با وجود خشکسالی در استان عنوان کرد.
 
زورقی، سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی سیستان و بلوچستان در سال گذشته را ۲۴۲ هزار هکتار ذکر کرد و گفت: این در حالیست که اگر خللی در تأمین منابع آبی وجود نداشته باشد این سطح به بیش از ۴۰۰ هزار هکتار قابل افزایش است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به تولید گوشت در استان نیز گفت: این استان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و داشتن ظرفیت‌های لازم توانایی تأمین ۵۰ هزار تن گوشت قرمز مورد نیاز کشور را دارد و هیچ استانی از این ظرفیت برخوردار نیست.
 
وی بیان کرد: وجود کشتارگاه‌ها و قرنطینه دامی از جمله ظرفیت‌های مهم سیستان و بلوچستان است که می‌تواند نقش مهمی در واردات و کشتار دام داشته باشد.
 
زورقی با اشاره به این که سیستان و بلوچستان تنها استان کشور است که در آن واردات دام انجام می‌شود، گفت: سال گذشته مجوز‌های واردات دام محقق نشد، اما امسال تعداد زیادی از این مجوز‌ها منجر به واردات دام و زمینه ساز رونق اشتغال و توسعه استان شده است.