هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 22:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 تير 1398 ساعت 11:56
دوشنبه 3 تير 1398 11:53 ساعت
2019-6-24 11:56:19
شناسه خبر : 321828
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با شبکه ان بی سی گفت: ترجیح می‌دهم تا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا با جو بایدن معاون رئیس جمهوری سابق به جای هیلاری کلینتون رقابت کنم.
 
به گزارش ایرنا به نقل از  تارنمای هیل، ترامپ در مصاحبه با شبکه ان بی سی گفت: من ترجیح می‌دهم در صحنه انتخابات ریاست جمهوری سال آینده به جای «هیلاری کلینتون» با جو بایدن رقابت کنم.
 
کلینتون که در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی در مقابل ترامپ نتوانست در انتخابات موفقیتی کسب کند بحث‌هایی برای ورود وی به صحنه رقابت انتخاباتی مطرح می‌شود.
 
ترامپ در ادامه مصاحبه افزود: من فکر می‌کنم که کلینتون کاندید خوبی بود. وی باهوش و بسیار سخت کوش است.
 
رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی طعنه آمیز گفت، بایدن بر خلاف کلینتون کسل کننده است.
 
ترامپ پیش از این نیز در اظهاراتی مشابه بایدن نماینده کنونی حزب دموکرات آمریکا را مورد تمسخر و به چالش کشیده بود.
 
رئیس جمهوری آمریکا همچنین در زمان ترک کاخ سفید به خبرنگاران گفت، بایدن از نظر ذهنی بسیار ضعیف است و من ترجیح می‌دهم که به جای رقبای قوی و پرانرژی با انسان‌های ضعیف رقابت کنم.
 
برخلاف ادعای ترامپ براساس آخرین نظرسنجی‌ها بایدن از محبوبیت بیشتری در مقابل ترامپ در برخی از ایالت‌های آمریکا برخوردار است و احتمال پیروزی وی در مقابل ترامپ بیشتر پیش بینی شده است.
 
تحلیلگران و رسانه‌های آمریکایی رقابت دونالد ترامپ با دموکرات‌ها در انتخابات سال ۲۰۲۰ را سخت ارزیابی می‌کنند. براساس نظرسنجی‌ها گذشته از آمار‌های مثبت اقتصادی دولت ترامپ، افکار عمومی این کشور در شرایط کنونی به دموکرات‌ها رغبت بیشتری نشان می‌دهد.
 
ترامپ در هفته گذشته حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد و به صورت رسمی در ایالت فلوریدا کارزار انتخاباتی را برای رقابت با دیگر نامزد‌ها به ویژه از حزب دموکرات آغاز کرد. به نظر می‌رسد گزینه نهایی جمهوریخواهان برای این انتخابات با دوره قبل تغییری نداشته باشد و این حزب از ترامپ حمایت می‌کند.